Žinios. Elektra brangs: nuo sausio kaina gali išaugti iki 15 procentų

Elektra brangs. Elektra gyventojams nuo kitų metų sausio gali brangti iki 15 procentų, tačiau maždaug tiek pat, tikėtina, atpigs gamtinės dujos. Pasak energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, dėl augančių rinkos kainų elektra turėtų brangti panašiai, kaip ir šių metų pradžioje.

Trečią dieną gesinamas gaisras Alytuje. Ekstremali padėtis paskelbta jau ne tik Alytaus mieste, bet ir rajone. Nors Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas paskelbė, kad ugnis galutinai suvaldyta ir nebeplinta, dūmus vėjas vis dar neša į šiaurės rytus nuo miesto. Alytaus rajone susidarė smogas, gyventojams dalinami respiratoriai.

Mokytojai grasina streiku. Nepatenkinta Vyriausybės kitąmet numatomu finansavimu švietimui, viena didžiausių šalyje mokytojų profsąjungų nusprendė rengti streiką. Pasak Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininko Egidijaus Milešino, planuojama, kad mokytojai į darbą neitų antroje lapkričio pusėje.

Lietuva pirks šešis naujus „Black Hawk“ sraigtasparnius iš JAV. Šis pirkinys atsieis maždaug 300 mln. eurų. Šie universalūs kariniai sraigtasparniai būtų naudojami paieškos ir gelbėjimo darbams, Lietuvos kariuomenės ir šalyje dislokuoto vokiečių vadovaujamo tarptautinio NATO bataliono užduotims vykdyti. Jie pakeis kariuomenėje iki šiol naudojamus tris sovietmečiu pagamintus „Mi-8“.

Europos Vadovų Taryba: antra diena. ES lyderiai Briuselyje pradėjo derybas dėl septynerių metų Bendrijos biudžeto. Komisijos siūlomu projektu nepatenkintos beveik visos šalys narės. Lietuvos prezidentas sako, kad Lietuvai svarbiausia – išmokos žemdirbiams ir parama skurdesniems regionams.

Nauji JAV muitai Europos prekėms. Nuo šiandien Jungtinės Amerikos valstijos jau gali įvesti papildomus muitus didžiųjų Europos šalių produkcijai, nes amerikiečiai laimėjo bylą pasaulinėje prekybos organizacijoje dėl neteisėtų subsidijų europiniam koncernui „Aerobus“. Papildomais muitais amerikiečiai nori apdėti ir prancūzų vynus ir ispanų aliejų.

Turkijai paskelbus paliaubas, mūšiai tęsiasi. Pavieniai susirėmimai tarp turkų pajėgų ir kurdų kovotojų Sirijos pasienyje tęsiasi nepaisant Turkijos vakar paskelbtų penkių dienų paliaubų. Pranešama, kad turkų artilerija toliau smūgiuoja Ras al-Aino miestui, kurį Turkija siekia užimti.

Briuselyje belgų pareigūnams pasidavė buvęs Katalonijos lyderis Carles Puigdemont. Savanoriškoje tremtyje gyvenantis Puigdemontas ketina priešintis ekstradicijai į Ispaniją, kur laisvės atėmimo bausmėmis nuteisti devyni kiti Katalonijos nepriklausomybės šalininkai.

Meksikoje – gatvės kovos dėl narkotikų barono sūnaus. Šiaurės Meksikos Kuljakano miestas kelioms valandoms virto karo zona gatvėse susirėmus saugumo pajėgoms ir gerai ginkluotiems narkotikų kartelio atstovams. Šūviai, degantys automobiliai ir panikos apimti vietos gyventojai – mūšis kilo policijai suėmus narkotikų barono Joaquinas Guzmanas, pravarde „El Chapo“, sūnų.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau