„Labas rytas, Lietuva“ II d. Jakilaitis apie Joną Karolį Chodkevičių: apie šią asmenybę kalbama per mažai

Kuriamas Jono Karolio Chodkevičiaus fondas. Jonas Karolis Chodkevičius buvo vienas garsiausių ir žymiausių Europos karvedžių. Kaip tinkamai įamžinti šį karvedį? Apie kuriamą J. K. Chodkevičiaus fondą ir vykdysiamą veiklos programą pasakoja žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir karo istorikas Valdas Rakutis.

Stop kadras. Paryžiaus gatvėse – netikėti meno kūriniai, mat čia vyksta Tarptautinė meno mugė. Ši paroda rengiama jau nuo 1974-ųjų ir kasmet pasižymi unikaliomis temomis bei įstabiais menininkų darbais.

„Kitava“ – „Reikia mums“.

Rytas su muzika. LRT studijoje – Maria Emilia. Tai atlikėja, atvykusi iš Portugalijos ir Lietuvoje surengsianti keturis koncertus.

Rubrika „Mūzos“. Ieva ir Kipras pripučiama valtimi leidosi į tapybos ekspediciją po Lietuvą upėmis. Tai, ką jie pamatė, patyrė ir užfiksavo drobėje – įamžino parodoje „Tapyba upe“. Anot idėjos autorių, paroda atspindi ne vien gamtą ir kelionę, joje – ir lėtas vaizdų kūrimas, jutiminė, alternatyvi virtualiems žemėlapiams kartografija. Parodą sudaro piešiniai, nuotraukos, „Facebook“ įrašai, kelionėje turėti daiktai, mintys iš dienoraščių. Visa tai menininkai gali vizualiai parodyti aplinkiniams, tačiau brangiausi jiems – išlikę atsiminimai. Apie tai pasakoja patys menininkai.

Stop kadras. Marija Antuanetė – viena žymiausių Prancūzijos valdytojų, kurios gyvenimas dažnai atspindimas ir popkultūroje. Štai šįkart Paryžiuje jos garbei atidaryta paroda.

Kino naujienos. Naujoji režisieriaus Tado Vidmanto juosta „Pats sau milijonierius“, Berlyno kino festivalyje apdovanotos „Neapolio piranijos“ ir siaubo trileris „Jie“.

„Imagine Dragons“ – „Whatever it takes“.

Spaudos ir interneto portalų apžvalga su Audra Avižiūte ir Jovita Vitkauske.

Rita Ora – „Anywhere“.

Bruno Mars – „That's what I like“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau