„Labas rytas, Lietuva“ I d. Kovos su prekyba žmonėmis diena: kodėl Lietuvoje į pinkles dažniau įtraukiami vyrai?

Spalio 18-oji, penktadienis. „Labas rytas, Lietuva“ komanda sveikinasi dar vieną gražų rudens rytą pasitinkant savaitės pabaigą.

Šiandien – Šokoladinių keksiukų diena.

Spaudos apžvalga. Naujausias publikacijas apžvelgia Audra Avižiūtė. LRT.lt portale šįryt – straipsnis apie nuo šiandien augančius muitus produktams eksportuojamiems iš Europos Sąjungos į JAV. Publikaciją skaityti galite čia.

Rubrika „Mūzos“. Ieva ir Kipras pripučiama valtimi leidosi į tapybos ekspediciją po Lietuvą upėmis. Tai, ką jie pamatė, patyrė ir užfiksavo drobėje – įamžino parodoje „Tapyba upe“. Anot idėjos autorių, paroda atspindi ne vien gamtą ir kelionę, joje – ir lėtas vaizdų kūrimas, jutiminė, alternatyvi virtualiems žemėlapiams kartografija. Parodą sudaro piešiniai, nuotraukos, „Facebook“ įrašai, kelionėje turėti daiktai, mintys iš dienoraščių. Visa tai menininkai gali vizualiai parodyti aplinkiniams, tačiau brangiausi jiems – išlikę atsiminimai. Apie tai pasakoja patys menininkai.

Kokios kino naujienos laukia nuo šiandien? Kaip ir kiekvieną penktadienį – į kiną atvyksta premjeros. Lietuviško kino premjera – režisieriaus Tado Vidmanto komedija „Pats sau milijonierius“. Taip pat kine – kriminalinė juosta „Neapolio piranijos“ (rež. C. Giovannesi), siaubo trileris „Jie“ (rež. S. Beck, B. Woods).

LRT.lt multimedijų projektas „Pamirštoji revoliucija“. Šiuo metu portale galima rasti jau dvi šio interaktyvaus pasakojimo dalis apie kurdų vedamą revoliuciją Šiaurės Sirijoje Turkijos invazijos akivaizdoje. Apie projektą ir situaciją Sirijoje pasakoja ir studijoje svečiuojasi LRT.lt naujienų anglų kalba redaktorius Benas Gerdžiūnas. Visą penkių dalių projektą galima rasti čia.

Šiandien – kovos su prekyba žmonėmis diena. Kaip atrodo šiuolaikinės vergovės formos? Į šiuos ir kitus klausimus bus bandoma atsakyti per specialią kampaniją, kuri tęsiasi nuo vakar, ir kuri vykdoma Europos nusikaltimų prevencijos tinklo visos Europos Sąjungos mastu. Apie tai – studijos viešnios Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir VRM vyriausioji patarėja Sonata Mickutė. Jų teigimu, svarbiausia nepamiršti, kad ši problema egzistuoja ir atkreipti į ją dėmesį.

Rubrika „Kalendorius“. Šiandien 87-ąjį gimtadienį švenčia Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis. Studijuodamas Valstybinėje konservatorijoje Vilniuje, ėmėsi pedagoginio darbo, dėstė fortepijoną įvairiose aukštosiose mokyklose. Landsbergis išleido per 100 knygų, kuriose, kaip ir straipsniuose, iš pradžių daugiausia gvildeno Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą, o vėlesniais metais – Lietuvos ir tarptautinius politinius klausimus. Suredagavo ir išleido visus Čiurlionio kūrinius fortepijonui. 1990-aisiais Vytautas Landsbergis išrinktas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku. Už nuopelnus Lietuvai jis apdovanotas Vytauto Didžiojo I-ojo laipsnio ordinu, Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine, Nacionaline kultūros ir meno premija bei kitais svarbiais apdovanojimais.

Dar viena spaudos apžvalga, joje – LRT.lt publikacija „Nuo elnio skrandžio turinio iki „pomerančių“: Rimvydas Laužikas papasakojo, kaip kito lietuviška virtuvė“.

I-osios dalies pabaiga. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau