Žinios. Generalinė prokuratūra nusprendė: Remigijus Šimašius viršijo įgaliojimus

Seimas pritarė, kad nuo kitų metų vidurio dalis visuomenės kompensuojamus vaistus gautų nemokamai. Tarp tokių žmonių – visi septyniasdešimt penkerių metų ir vyresni gyventojai, vaikai iki aštuoniolikos metų, pirmą invalidumo grupę turintys asmenys ir pensininkai su dideliu specialiųjų poreikiu lygiu.

Seimas pradėjo svarstyti prezidento teikimą šiek tiek daugiau nei siūlo Vyriausybė didinti senatvės pensijas. Kad tam atsirastų pinigų Gitanas Nausėda siūlo didinti mokesčius dividendams, kapitalui ir individualiai veiklai, jei pajamos viršija 35 000 eurų per metus ir daugiau nei siūlo vyriausybė mažinti lengvatą žemdirbių dyzelinui.

Balsuos dar kartą. Valdantiesiems pavyko pasiekti, kad dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo būtų balsuojama dar kartą – antradienį. Tam pritarė šešiasdešimt Seimo narių, prieš buvo keturiasdešimt penki, keturi susilaikė. Valstiečiai motyvuoja, kad perbalsuoti dėl Pranckiečio reikia, nes šešiasdešimt Seimo narių šiandien pareiškė nepasitikėjimą antradienį balsus dėl Pranckiečio atstatydinimo skaičiavusia komisija.

„Brexito“ susitarimas pasiektas. Tokia žinia paskelbta Europos viršūnėms jau renkantis Briuselyje į susitikimą, kuriame turi būti patvirtintas Jungtinės Karalytės pasitraukimo iš Europos Sąjungos dokumentas. Deryboms dar nesibaigus, smūgį britų premjerui sudavė koalicijos partnerė – Šiaurės Airijos Demokratinė Junionistų partija, kuri perspėjo planui nepritarsianti, jei nebus užtikrintas Jungtinės Karalystės ekonominis ir konstitucinis vientisumas.

Alytuje tebegesinamas gaisras padangų perdirbimo įmonėje. Aplinkosaugininkai skelbia, kad pavojaus oro tarša miesto ir rajono gyventojams nekelia. Aplinkos ministro teigimu, atsakomybė dėl gaisro tenka įmonės savininkui.

Remigijus Šimašius viršijo įgaliojimus. Generalinė prokuratūra konstatavo, kad Vilniaus meras Remigijus Šimašius viršijo įgaliojimus, liepdamas nuimti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą. Klausimas dėl Kazio Škirpos vardu pavadintos alėjos pervadinimo atmestas, paliekant žemesnės instancijos prokuroro nutarimą.

Teisiami greitosios darbuotojai. Kėdainių greitosios pagalbos medikas ir vairuotojas teisiami dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, kai vežant sąmonės netekusį kėdainietį virto ratukai su neštuvais, o ligonis buvo sunkiai sužeistas. Po operacijos mirusio vyro artimieji iš Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro siekia prisiteisti 200 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Sportas. Orai.