Dešimt balų. Mokytis profesinėse mokyklose nebėra gėda?

Dešimt balų

2019.10.17 16:30

Dešimt balų. Mokytis profesinėse mokyklose nebėra gėda?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šiųmetis priėmimas į profesines mokyklas drąsiai gali būti vadinamas anšlaginiu – priimta net 18 tūkst. jaunuolių. Beveik visi jie mokysis valstybės lėšomis. Palyginimui į aukštųjų mokyklų, universitetų ir kolegijų, valstybės finansuojamas studijų vietas priimta tik 11,7 tūkst. moksleivių. Tiesa, pačių jaunuolių, baigusių mokyklas, palyginti su ankstesniais metais, ženkliai sumažėjo. Tad ką rodo faktas, kad, nors potencialių stojančiųjų sumažėjo, priėmimas į profesines mokyklas padidėjo? Ar tai reiškia, kad jau ir Lietuvoje eiti mokytis amato į profesines mokyklas nebėra gėda? O ir kiek šią tendenciją lemia darbo su profesiniu bei aukštuoju išsimokslinimu pasiūla, taip pat atlyginimų dydis?

Laidoje dalyvauja būsimas statybininkas apdailininkas Justas Rimkus, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius dr. Vytautas Petkūnas. Laidą veda Jonė Kučinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.