„Laba diena, Lietuva“. Olandijoje – devynerius metus pasaulio pabaigos laukusi šeima

7 asmenų šeima laikyta nelaisvėje

Borisas Johnsonas skelbia pasiekęs susitarimo su Europos Sąjunga dėl „Brexito“. Ši žinia paskelbta Europos viršūnėms jau renkantis Briuselyje. Lieka klausimas, ar šeštadienį britai pritars tam parlamente. Tiesiogiai iš Briuselio – Edvardas Špokas.

Seime – dar vienas balsavimas dėl Pranckiečio. Studijoje – buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, jo teigimu, dabartinės situacijos Seime kontekste nebeveikia nei teisiniai argumentai, nei logika. Tiesiogiai iš Seimo – Agnės Širinskienės komentaras: teko reikšti nepasitenkinimą antradienį balsus skaičiavusia komisija.

„Šnipų mainai“. Lietuva susitarė apsikeisti šnipinėjimu apkaltintais asmenimis su Rusija, dėl to Seimui pateiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, kurios aiškiau apibrėžtų prezidento teisę suteikti malonę už šnipinėjimą nuteistiems asmenims. A. Paulausko nuomone, dabartinis 79 BK str. jau įgalioja prezidentui leisti suteikti malonę norinčiam asmeniui – kodėl reikia atskiro straipsnio, skirto šnipinėjimui?

Gaisras Alytuje – skaičiuojami nuostoliai. Apie gaisrą, aplinkai padarytą žalą ir tyčinio padegimo tikimybę pasakoja Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Vakar ministras kreipėsi į prokuratūrą, šiandien „Ekologistikos“ vadovas taip pat sakosi kreipęsis į prokuratūrą. Ar artėjant žieminių padangų sezonui bus kur palikti senas padangas?

Olandijoje – devynerius metus pasaulio pabaigos laukusi šeima. Spėjama, kad septynių asmenų šeima beveik 10 metų buvo laikomi nelaisvėje, viename kambaryje su užraktu. Šiuo metu vis dar daug neaiškių aplinkybių – tikimasi, kad daugiau jų paaiškės po to, kai bus apklaustas įtariamasis, austrų kilmės vyras, nuomojęs šeimai namą. Šie žmonės greičiausiai buvo įtikinti dėl pasaulio pabaigos ir reikmės slėptis, tačiau pasaulyje vis labiau populiarėja bunkeriai, skirti pasislėpti nuo pasaulį galinčių ištikti katastrofų. Situaciją komentuoja užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Aktualijos. Jas pristato VU TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė. „Brexito“ klausimas – ar pavyks britams prieiti vieningo susitarimo po to, kai Johnsonas susitarė su Europos Sąjunga? Turkija toliau veržiasi į Sirijos šiaurę nepaisydama sankcijų – ar JAV iš tikrųjų praranda įtaką, o jos vietą užima Rusija?

Seimas pradėjo svarstyti prezidento teikimą šiek tiek daugiau nei siūlo Vyriausybė didinti senatvės pensijas. Kad tam atsirastų pinigų Gitanas Nausėda siūlo didinti mokesčius dividendams, kapitalui ir individualiai veiklai, jei pajamos viršija 35 000 eurų per metus ir daugiau nei siūlo vyriausybė mažinti lengvatą žemdirbių dyzelinui. Prezidento siūlymus komentuoja Seimo nariai Valius Ąžuolas ir Kęstutis Glaveckas.

„Vėžys – ne sloga“. Su tokiu šūkiu šiandien prie Seimo surengtas mitingas. Jo dalyviai ragino politikus didinti onkologinių ligų gydymo ir vaistų prieinamumą, organizuoti daugiau prevencinių programų, rinkti statistiką apie sergamumą onkologinėmis ligomis Lietuvoje, kuri padėtų efektyviau pirkti vaistus. Reportažą iš mitingo paruošė Urtė Korsakovaitė.

Prasideda padangų keitimo vajus. Po jau pabuvojusių šaltesnių savaitgalių automobilių savininkai suskubo į autoservisus – vėliau laukia dar didesnės eilės. Autoserviso „Melga“ padalinio vadovas Andžej Ostrovski pasakoja, kad judėjimas jau prasidėjęs. Ar ką tik nuslopintas gaisras vienoje didžiausių padangų perdirbimo įmonių turės įtakos ratų montuotojams, kuriems liks senosios padangos?

Orų prognozė su Izolda Marcinoniene. Šią savaitę „bobų vasara“ dar nesitrauks – kas laukia kitą savaitę?

Kaune prasideda aštuonias dienas truksiantis „Istorijų festivalis“, kuris yra projekto „Kaunas - Europos kultūros sostinė“ dalis. Kokias istorijas pasakos miestas ir rajonas, Kaune domisi žurnalistė Jūratė Anilionytė.

Socialinių tinklų apžvalga. Naujienas pristato Martina Račkauskaitė.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.