Žinios. Seimas svarsto prezidento teikimą didinti senatvės pensijas daugiau, nei siūlo Vyriausybė

Seimas pradėjo svarstyti prezidento teikimą šiek tiek daugiau nei siūlo Vyriausybė didinti senatvės pensijas. Kad tam atsirastų pinigų ``````15Gitanas Nausėda16`````` siūlo didinti mokesčius dividendams, kapitalui ir individualiai veiklai, jei pajamos viršija ```3940``` 000 eurų per metus ir daugiau nei siūlo vyriausybė mažinti lengvatą žemdirbių dyzelinui.

Seimas pritarė, kad nuo kitų metų vidurio dalis visuomenės kompensuojamus vaistus gautų nemokamai. Tarp tokių žmoniųvisi septyniasdešimt penkerių metų ir vyresni gyventojai, ``````87vaikai88`````` iki aštuoniolikos metų, pirmą invalidumo grupę turintys asmenys ir pensininkai su dideliu specialiųjų poreikiu lygiu.

Alytuje tebegesinamas gaisras padangų perdirbimo įmonėje. Aplinkosaugininkai skelbia, kad pavojaus ``````127oro tarša128`````` miesto ir rajono gyventojams nekelia. Aplinkos ministro teigimu, atsakomybė dėl gaisro tenka įmonės savininkui.

Balsuos dar kartą. Valdantiesiems pavyko pasiekti, kad dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo būtų balsuojama dar kartąantradienį. Tam pritarė šešiasdešimt Seimo narių, prieš buvo keturiasdešimt penki, keturi susilaikė. Valstiečiai motyvuoja, kad perbalsuoti dėl Pranckiečio reikia, nes šešiasdešimt Seimo narių šiandien pareiškė nepasitikėjimą antradienį balsus dėl Pranckiečio atstatydinimo skaičiavusia komisija.

Apie tai šiandien„Dienos temoje“, studijoje svečiuosis ``````261Viktoras Pranckietis262``````.

„Brexito“ susitarimas pasiektas. Tokia žinia paskelbta Europos viršūnėms jau renkantis Briuselyje į susitikimą, kuriame turi būti patvirtintas Jungtinės Karalytės pasitraukimo Europos Sąjungos dokumentas. Deryboms dar nesibaigus, smūgį britų premjerui sudavė koalicijos partnerėŠiaurės Airijos Demokratinė Junionistų partija, kuri perspėjo planui nepritarsianti, jei nebus užtikrintas Jungtinės Karalystės ekonominis ir konstitucinis vientisumas.

Seimas svarsto Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios aiškiau apibrėžtų prezidento teisę suteikti malonę už šnipinėjimą nuteistiems asmenims. Pataisa nustatytų, kad malonė gali būti taikoma su atitinkama užsienio valstybe susitarus grąžinti į Lietuvą šalies pilietį, prieš kurį toje valstybėje vykdomas baudžiamasis persekiojimas, nes jis veikė Lietuvos valstybės saugumo interesais.

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį sumažino uostamiesčio politikui Viačeslavui Titovui skirtą baudą partizanų vado Adolfo RamanauskoVanago paniekinimą. Pavasarį tai Titovui skirta dvylikos tūkstančių eurų bauda, po apeliacijos ji sumažinta iki dešimties tūkstančių.

Susirūpinę istorinių pastatų naikinimu visuomenininkai iš įvairių Lietuvos miestų prie Kultūros ministerijos surengė piketą. Pasak piketuotojų, pastaraisiais mėnesiais nugriauti istoriniai pastatai Klaipėdoje, Vilniuje prilygsta vandalizmui. Kultūros ministras teigia, kad artimiausiu metu kvies visuomenininkus aptarti paveldo saugojimo.

``````511Sportas. Orai512``````. Ved. ``````515Guoda Pečiulytė516``````.