Žinios. Dėl Pranckiečio atstatydinimo valdantieji ketina balsuoti dar kartą

Balsuos dar kartą. Valdantiesiems pavyko pasiekti, kad dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo būtų balsuojama dar kartą – antradienį. Tam pritarė šešiasdešimt Seimo narių, prieš buvo keturiasdešimt penki, keturi susilaikė. Valstiečiai motyvuoja, kad perbalsuoti dėl Pranckiečio reikia, nes šešiasdešimt Seimo narių šiandien pareiškė nepasitikėjimą antradienį balsus dėl Pranckiečio atstatydinimo skaičiavusia komisija.

Apie tai šiandien – „Dienos temoje“, studijoje svečiuosis Viktoras Pranckietis.

„Brexito“ susitarimas pasiektas. Tokia žinia paskelbta Europos viršūnėms jau renkantis Briuselyje į susitikimą, kuriame turi būti patvirtintas Jungtinės Karalytės pasitraukimo iš Europos Sąjungos dokumentas. Deryboms dar nesibaigus, smūgį britų premjerui sudavė koalicijos partnerė – Šiaurės Airijos Demokratinė Junionistų partija, kuri perspėjo planui nepritarsianti, jei nebus užtikrintas Jungtinės Karalystės ekonominis ir konstitucinis vientisumas.

Alytuje tebegesinamas gaisras padangų perdirbimo įmonėje. Aplinkosaugininkai skelbia, kad pavojaus oro tarša miesto ir rajono gyventojams nekelia. Aplinkos ministro teigimu, atsakomybė dėl gaisro tenka įmonės savininkui.

Seimas pritarė, kad nuo kitų metų vidurio dalis visuomenės kompensuojamus vaistus gautų nemokamai. Tarp tokių žmonių – visi septyniasdešimt penkerių metų ir vyresni gyventojai, vaikai iki aštuoniolikos metų, pirmą invalidumo grupę turintys asmenys ir pensininkai su dideliu specialiųjų poreikiu lygiu.

„Vėžys – ne sloga“. Su tokiu šūkiu šiandien prie Seimo surengtas mitingas. Jo dalyviai ragino politikus didinti onkologinių ligų gydymo ir vaistų prieinamumą, organizuoti daugiau prevencinių programų, rinkti statistiką apie sergamumą onkologinėmis ligomis Lietuvoje, kuri padėtų efektyviau pirkti vaistus.

Seimas svarsto Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios aiškiau apibrėžtų prezidento teisę suteikti malonę už šnipinėjimą nuteistiems asmenims. Pataisa nustatytų, kad malonė gali būti taikoma su atitinkama užsienio valstybe susitarus grąžinti į Lietuvą šalies pilietį, prieš kurį toje valstybėje vykdomas baudžiamasis persekiojimas, nes jis veikė Lietuvos valstybės saugumo interesais.

Klaipėdos apygardos teismas skelbs sprendimą dėl Viačeslavo Titovo skundo. Gegužę Klaipėdos apylinkės teismas Titovui buvo skyręs 12 tūkstančių eurų baudą už partizanų vardo Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą. Skundus dėl žemesnės instancijos teismo sprendimo pateikė tiek prokuroras, tiek Titovas.

Riaušės Katalonijoje. Beveik 100 žmonių sužeista per Katalonijoje nerimstančius protestuotojų susirėmimus su policija. Aktyviausi protestuotojai ir šiandien blokuoja kelius, minios iš penkių miestų žygiuoja į Barseloną, rytoj čia vyks didžiulis mitingas, o visame regione – visuotinis streikas.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.