„Labas rytas, Lietuva“ II d. 8000 nuorūkų, kurios užterštų 5000 vonių: negailestinga statistika, surenkama per 2 valandas

Žmonių elgesys su šiukšlėmis. II-oji LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo šiandien itin aktualios temos – mūsų ir šiukšlių. Kaip žmonės elgiasi su atliekomis, kas yra ateities archeologija? Studijoje vieši socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas Giedrius Bučas. Jis kartu su komanda ir sijojo pajūrio smėlį, ir rinkdamas šiukšles žygiavo aplink Kauną. Ne tik rinko, bet ir rūšiavo, skaičiavo, svėrė. Rezultatai – šiurpūs: per 2 valandas iniciatyvūs žmonės surinko 8 tūkst. nuorūkų.

Ir įsimylėjėlių, ir neklaužadų dėmesį traukia „Kramtomosios gumos siena“. Tęskime laidą su įdomiu siužetu iš užsienio. Jungtinių Amerikos Valstijų mieste Sietle stovi turistų dėmesio kiekvieną dieną sulaukianti „Kramtomosios gumos siena“. Atidaryta ji dar 1993 m. ir traukia tuos, kurie mėgsta klijuoti gumas kur tik papuola. Čia jas klijuoja įsimylėjėliai, laimės ar sėkmės ieškantys. Nors siena kas kelerius metus nuvaloma, tuščia nelieka beveik niekada.

Muzika ir „Baltos Varnos“. O koks rytas be muzikos? Ja šįkart rūpinasi grupė „Baltos Varnos“. Po kūrinio – ir trumpas pokalbis apie šio vakaro pasirodymą Šv. Kotrynos bažnyčioje. Kolektyvo narės sako, kad tai bus ne tik įvykio prieš metus pakartojimas, bet ir naujo albumo pristatymas. „Baltos Varnos“ džiaugiasi, kad ir šįkart joms talkins styginių kvartetas.

Pokalbis su filmo „Ryšys“ režisieriumi. Metas kinui. Lietuvoje lankosi lenkų režisierius Pawelas Ziemilskis, sukūręs kino juostą „Ryšys“ ir pristatęs ją festivalyje „Nepatogus kinas“. Tai pirmasis režisieriaus pilnametražis filmas, nagrinėjantis atskirtį ne per žmonių pokalbius, bet per jausmą. Su režisieriumi susitiko ir pasikalbėjo mūsų kolegos.

Projektas, apjungęs virš dešimties parodų. Jokio atokvėpio akims! Kelias savaites Vilniaus viešose erdvėse verta apsidairyti atidžiau – čia įgyvendintas šiuolaikinės skulptūros ir instaliacijos projektas, vienijantis vienuolika vienu metu veikiančių parodų. Meno kūriniai įkurdinti televizijos bokšte, geležinkelio stotyje, oro uoste bei kitur. O kaip menininkams sekėsi užmegzti dialogą su neįprastomis erdvėmis, šiandien domisi kolegė Ieva Žigaitė.

Laidos pabaigoje – tradicinė trumpą spaudos apžvalga (šįkart ji – su Audra Avižiūte) ir žaidimas žiūrovams, prie kurio prisijungia ir Justė Tamošaitienė. Laidą veda Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau