Žinios. Briuselyje renkasi Europos vadovai – ar bus išspręstas „Brexito“ klausimas?

Per naktį dirbę ugniagesiai sako suvaldę gaisrą padangų perdirbimo įmonėje Alytuje, tačiau gesinimo darbai bus tęsiami visą dieną. Ugnies plitimas sustabdytas, bet pastatas yra nestabilus. Rytą posėdžiavusi ekstremalių situacijų komisija nutarė, kad netoli esančių mokyklų uždaryti nebūtina, nes vėjas dūmus pučia nuo miesto. Vis dėlto Alytaus Pramonės rajone įsikūrusios įmonės perspėjamos, kad pajutus nemalonius kvapus darbas turėtų būti nutrauktas.

Šiandien po pietų Briuselyje prasidės Europos Vadovų Taryba, kurioje vienas pagrindinių klausimų bus „Brexitas“, nes dabartinis Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas nuolat kartoja, kad po dviejų savaičių Britanija visi tiek išstos iš Europos Sąjungos. Briuselyje bus bandoma išsiaiškinti, ar naujasis britų konservatorių lyderis tikrai turi naują „Brexito“ planą, tačiau neaišku, ar jo planą palaikys Jungtinės Karalystės parlamentas.

Klaipėdos apygardos teismas skelbs sprendimą dėl Viačeslavo Titovo skundo. Gegužę Klaipėdos apylinkės teismas Titovui buvo skyręs 12 tūkstančių eurų baudą už partizanų vardo Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą. Skundus dėl žemesnės instancijos teismo sprendimo pateikė tiek prokuroras, tiek Titovas.

JAV kosmoso agantūra pristatė naujos kartos skafandrus, skirtus amerikiečių planuojamoms misijoms į Mėnulį. Per artimiausius kelerius metus NASA planuoja pasiųsti į Mėnulio ašigalius mėnuleigių, kurie ieškos ten ledo. Naujoji misija, pavadinta „Artemidė“, panaudojo visą patirtį, kurią suteikė „Apolono“ programos pilotuojami skrydžiai į Mėnulį.

Sportas. Orai. Ved. Justė Tamošaitienė.