Kultūros diena. Žymus flamandų kultūros veikėjas pristatė knygą apie Lietuvą: atvykęs į Vilnių, iškart jį įsimylėjau

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Šiaulių kamerinis orkestras švenčia 30-metį. Solidžią sukaktį minintis styginių meno kolektyvas sako, kad jų einamas kelias sunkus, tačiau įsimintinas. Beje, į ketvirtą dešimtį kolektyvas žengia atsinaujinęs. Vadovu tapęs smuiko virtuozas Vilhelmas Čepinskis žada dar labiau kelti orkestro meninį lygį ir atverti jam naujas galimybes.

Lietuvos dailininkų sąjunga įteikė auksinius ženklelius už ryškiausią pastarųjų metų kūrybą. Trijų kūrėjų, kuriuos išrinko kolegos menininkai, darbai išsiskiria menų sinergija ir įdomiomis plastinės kalbos paieškomis. Kasmet apdovanojami tik keli kūrėjai ir juos renka kolegos. Tai, pasak menininkų, ypač svarbus įvertinimas, nes kolegos – patys griežčiausi kritikai.

Šiandien prasideda seniausias kasmetinis Vilniaus džiazo festivalis. Pagrindinį dėmesį skirdami įvairiausioms šiuolaikinio džiazo atmainoms, jo rengėjai sako, kad šis festivalis simbolizuos senosios ir dabartinės kartos džiazo flagmanų dialogą.

Taip pat laidoje – žinia apie prasidėjusią Frankfurto knygų mugę. Džiugina tai, kad joje skambės ir lietuviškos pavardės. Pokalbis apie su Lietuvos kultūros instituto direktore Aušrine Žilinskiene.

Apie šiauriausius Europos baroko miestus, sudėtingą istoriją, nepaliestą grožį, kilnius žmones ir meilę Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui knygoje „Lietuva. Kelionė į nepažinta“ pasakoja žymus flamandų kultūros veikėjas, žurnalistas Kurtas Van Eeghemas. Pasak jo, tik perskaitęs knygą skaitytojas norės leistis į jam dar nepažintą šalį. Knygą autorius pristatytė Lietuvos ambasadoje Belgijoje.