Žinios. Patvirtinta: Lietuva ir Rusija susitarė apsikeisti dėl šnipinėjimo nuteistais asmenimis

Didžiulės ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų ir Marijampolės vis dar gesina naktį Alytuje užsidegusią vieną didžiausių padangų perdirbimo įmonių Baltijos šalyse. Kadangi degančios padangos išskiria labai daug kenksmingų cheminių medžiagų, pasitelkta kariuomenė, evakuota netoli esanti reabilitacijos ir slaugos ligoninė, artimiausių gyvenamųjų rajonų gyventojams rekomenduojama būti namuose, nevesti vaikų į lauką, nuo taršos apsaugoti vandens šaltinius.

Lietuva ir Rusija susitarė apsikeisti dėl šnipinėjimo nuteistais asmenimis, naujienų agentūrai BNS patvirtino informuoti šaltiniai. Lietuva Rusijai turėtų perduoti prieš dvejus metus nuteistą Rusijos federalinės saugumo tarnybos agentą Nikolajų Filipčenko, o Rusija – 2016 m. nuteistus Lietuvos piliečius Jevgenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nusprendė nagrinėti Seimo vicepirmininko Arvydo Nekrošiaus kreipimąsi, ar teisėtai vakar vakare buvo sušauktas nenumatytas plenarinis posėdis, per kurį vyko balsavimas dėl Viktoro Pranckiečio atstatydinimo iš Seimo pirmininko posto.

Apie situaciją Seime, kai žlugo Viktoro Pranckiečio atstatydinimo procedūra, bus kalbama ir „Dienos temoje“, „Panoramoje“ 21 val. Laidos svečias – Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Vyriausybė teikia Seimui kitų metų biudžeto projektą ir žada, kad augs pensijos, minimali alga, vaiko pinigai – ypač gausioms ir nepasiturinčioms šeimoms. Bet didės ir mokesčiai – akcizai degalams, alkoholiui ir tabakui, atsiras automobilių taršos mokestis, daugiau mokės nekilnojamojo turto ir žemės savininkai. Tačiau, kad visa tai taptų realybe, dar reikia Seimo pritarimo.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas sako, kad „Brexito“ susitarimo „pagrindas“ jau parengtas, Europos Sąjungos ir britų derybinkams siekiant susitarti iki Bendrijos viršūnių susitikimo rytoj. Britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas taip pat bando įtikinti koalicijos partnerius, Šiaurės Airijos junionistų partiją, sutikti su nuolaidomis dėl sienos su Airija. Tačiu Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexito“ derybininkas Michelis Barnier sako, kad išlieka „rimtų problemų“ susitarimui pasiekti.

Į Ankarą atvyksta Jungtinių Amerikos Valstijų viceprezidento Mike'o Pence'o vadovaujama amerikiečių delegacija, kuri bandys įtikinti Turkiją nutraukti ugnį Sirijos šiaurėje ir skelbti paliaubas. Bet Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas atmeta raginimus sakydamas, kad paliaubų niekada neskelbs, nebent iki vidurnakčio nusiginkluotų patys puolami kurdai.

Sportas. Dėl sėkmingo Marijampolės „Sūduvos“ žygio Europos lygos atrankos turnyre atidėtose Lietuvos A lygos rungtynėse šalies čempionai ir šio sezono lyderiai gana sunkiai, minimalia persvara 2:1 įrodė savo jėgą Vilniaus „Riterių“ komandai.

Šiais metais į pasaulio 3X3 krepšinio komandų elitą kelią prasiskynusi Šakių „Gulbelė“ pasitinka paskutinę sezono atkarpą bei ruošiasi išbandymui šį savaitgalį Saudo Arabijoje vyksiančiam „Master“ serijos turnyrui bei pasirodymui finaliniame sezono turnyre lapkričio mėnesį Japonijoje.

Fantastišką tritaškių šou surengė Bostono „Celtics“ komandos naujokas Carsenas Edwardsas. Tai įvyko ikisezoninėse rungtynėse, kuriose Bostono krepšininkai išvykoje 118:95 nugalėjo Klivlendo „Cavaliers“.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau