„Laba diena, Lietuva“. Atverkite pinigines – Vyriausybė pritarė automobilių taršos mokesčiui

Spalio 16-oji, trečiadienis. „Laba diena, Lietuva“ komanda paruošė daug įdomių ir aktualių naujienų.

Šios dienos svarbiausios žinios. Ignas Andriukevičius pristato aktualijas:

Gaisras Alytuje. Didžiulės ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų ir Marijampolės vis dar gesina naktį Alytuje užsidegusią vieną didžiausių padangų perdirbimo įmonių Baltijos šalyse.

2020-ųjų biudžetas. Vyriausybė patvirtino ir teikia Seimui kitų metų biudžetą.

Balsavimo aplinkybės – Seimo Etikos komisijoje. Žlugus balsavimui dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo, Seimo Etikos ir procedūrų komisija šiuo metu susirinko svarstyti, ar teisėtai vakar vakare buvo sušauktas nenumatytas plenarinis posėdis, per kurį vyko balsavimas.

Kitų metų biudžeto projektas. Birželio pradžioje Ramūnas Karbauskis patikino, kad nei automobilių mokesčio, nei būsto mokesčio neturėtų atsirasti. Tačiau dabar situacija yra pasikeitusi. Ar protingas sprendimas didinti mokesčius ir apmokestinti iki šiol neapmokestintus objektus? Studijoje – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto profesorius Tadas Šarapovas, kuris padės atsakyti į šį ir kitus aktualius klausimus.

Tiesioginis tiltas su Alytumi, kuriame vis dar neužgesintas ryte įsiplieskęs gaisras. Didžiulės ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų ir Marijampolės vis dar gesina naktį Alytuje užsidegusią vieną didžiausių padangų perdirbimo įmonių Baltijos šalyse. Kadangi degančios padangos išskiria labai daug kenksmingų cheminių medžiagų, pasitelkta kariuomenė, evakuota netoli esanti reabilitacijos ir slaugos ligoninė, artimiausių gyvenamųjų rajonų gyventojams rekomenduota būti namuose, nevesti vaikų į lauką, nuo taršos apsaugoti vandens šaltinius: uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui.

LRT tyrimas. LRT Tyrimų skyriaus žurnalistė Rūta Juknevičiūtė pristato naują LRT tyrimą. „Valstiečių“ kritika, skirta Žvyrkelių asfaltavimo programai, slepia asmeninius politikų interesus. Kaip išsiaiškino LRT Tyrimų skyrius, dalis žvyrkelių, kurie pagal programą turėtų būti išasfaltuoti iki 2020 m., veda per partijos pirmininko Ramūno Karbauskio ir parlamentaro Valiaus Ąžuolo valdas. Seimo Biudžeto ir finansų komitetui (BFK) vadovaujantis V. Ąžuolas ėmėsi žvyrkelių parlamentinės kontrolės.

Viktoro Pranckiečio neatstatydinimo atgarsiai. Žlugus balsavimui dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo, Seimo Etikos ir procedūrų komisija šiuo metu susirinko svarstyti, ar teisėtai vakar vakare buvo sušauktas nenumatytas plenarinis posėdis, per kurį vyko balsavimas. Valdančiųjų nuomone, buvo pažeistas Seimo statutas. Seimo narys Antanas Matulas jokių pažeidimų nemato, tik dvi skirtingų stovyklų taktikas.

Vyriausybė pritarė automobilių taršos mokesčiui. Kas turės mokėti šį mokestį? Kada tai bus patvirtinta? Kas mokės daugiau, o kurių tai beveik nepalies? Pokalbis su Aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika.

Politologo Algio Krupavičiaus įžvalgos.

Valstybės skola advokatams: 300 tūkst. įsiskolinimas buvo fiksuojamas anksčiau, dabar skola didėja dar labiau. Kuo tai baigsis? Laidoje svečiuojasi Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.

Pokalbis apie Turkijos kariuomenės ir kurdų Sirijoje konfliktą. Tiksliau, apie trečiąjį „žaidėją“ šiame konflikte – Rusiją. Kai kurių žiniasklaidos šaltinių teigimu, šioje kruvinoje situacijoje būtent ji yra didžioji nugalėtoja. Kodėl? Atsako LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Aurimas Piečiukaitis.

Kelmės rajone, Dubysos slėnyje, dygsta neįprastos konstrukcijos sferinis namas. Nors pastatas modernus, konstrukcija įsilieja į gamtą ir atkartoja jos formas. Pasak šeimininko, namas turėtų tarnauti bent kelioms kartoms. Ovalus statinys atsparus stipriausiems vėjams, tvirtas pamatas esą atlaikytų net žemės drebėjimą. Ne ką mažiau stebina ir neįprastą namą supanti aplinka – 16 hektarų teritorijoje Navickų šeima pasodino 5000 medžių parką, suformuoti takai, iškasti keli tvenkiniai. Kaip atrodys namas be lygių sienų bei kokius kambarius įrengs šeimininkas Rimas Navickas – Ainos Mizgirdės reportaže.

Muziejuje – kino istorija. Kelis dešimtmečius po kaimą filmus vežiojusi Panevėžio rajono gyventoja Marytė Virbickienė surinko ir išsaugojo afišas, kino juostas bei kilnojamąją aparatūrą – visa tai šiandien galima išvysti jos įkurtame muziejuje. Daugybę apdovanojimų pelniusi kino mechanikė muziejuje eksponuoja ir pačios kurtas lempas bei kitą kino atributiką.

Socialinių tinklų naujienos. Naujienų apžvalgininkė Lina Patskočimaitė pristato šios dienos soc. tinklus sudrebinusias aktualijas.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau