Žinios. Lietuva ir Rusija vykdys „šnipų mainus“

Gaisras Alytuje. Didžiulės ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų ir Marijampolės vis dar gesina naktį Alytuje užsidegusią vieną didžiausių padangų perdirbimo įmonių Baltijos šalyse. Kadangi degančios padangos išskiria labai daug kenksmingų cheminių medžiagų, pasitelkta kariuomenė, evakuota netoli esanti reabilitacijos ir slaugos ligoninė, artimiausių gyvenamųjų rajonų gyventojams rekomenduota būti namuose, nevesti vaikų į lauką, nuo taršos apsaugoti vandens šaltinius: uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika dėl gaisro Alytuje kreipėsi į prokuratūrą. Esą ministerija gavo nepatvirtintų duomenų, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia.

Evakuacija oro uoste. Vilniaus oro uoste nutraukta neseniai pradėta keleivių evakuacija. LRT televizijai oro uosto atstovas sako, kad vieno keleivio bagaže buvo aptiktas panašus į sprogmenį daiktas, bet jį patikrinę, „Aro“ pareigūnai evakuaciją atšaukė.

„Šnipų mainai“. Lietuva ir Rusija susitarė apsikeisti dėl šnipinėjimo nuteistais asmenimis, naujienų agentūrai BNS patvirtino informuoti šaltiniai. Lietuva Rusijai turėtų perduoti prieš dvejus metus nuteistą Rusijos federalinės saugumo tarnybos agentą Nikolajų Filipčenko, o Rusija – 2016-ais metais nuteistus Lietuvos piliečius Jevgenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį. Dėl šnipų apsikeitimo praėjusią savaitę apsisprendė Valstybės gynimo taryba.

2020-ųjų biudžetas. Vyriausybė patvirtino ir teikia Seimui kitų metų biudžetą. Valdantieji kaip prioritetinę įvardija socialinės apsaugos sritį. Kitąmet planuojama didinti vaiko pinigus, senatvės, netekto darbingumo ir šalpos pensijas, pradėti nemokamą priešmokyklinukų ir pirmokų maitinimą, didinti minimalią mėnesio algą ir bazinį pareiginės algos dydį. Kartu teikiamos ir mokesčių įstatymų pataisos. Numatoma lėčiau didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, kelti akcizus stipriam alkoholiui, tabakui ir degalams, plėsti gyventojų nekilnojamojo turto apmokestinimą.

Balsavimo aplinkybės – Seimo Etikos komisijoje. Žlugus balsavimui dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo, Seimo Etikos ir procedūrų komisija šiuo metu susirinko svarstyti, ar teisėtai vakar vakare buvo sušauktas nenumatytas plenarinis posėdis, per kurį vyko balsavimas. Valdančiųjų nuomone, buvo pažeistas Seimo statutas.

„Dienos temoje“ šįvakar, 21 val. – Ramūnas Karbauskis.

LRT Tyrimas. „Valstiečių“ kritika žvyrkelių asfaltavimo programai slepia asmeninius politikų interesus – kaip išsiaiškino LRT Tyrimų skyrius, dalis žvyrkelių, kurie pagal programą turėtų būti išasfaltuoti iki kitų metų, veda per partijos pirmininko Ramūno Karbauskio ir parlamentaro Valiaus Ąžuolo valdas.

JAV: Demokratų debatai. 12 JAV demokratų, siekiančių kitais metais prezidento rinkimuose mesti iššūkį Donaldui Trumpui, susirėmė per debatus Ohajuje.

Griūvantis namas Kaune. Statybų ekspertai ragina pradėti griūvančio namo remontą Kaune, nes viena laiptinė gali tiesiog sugriūti. Tik po to, kai gyventojai vakar atėjo į Kauno tarybą, namo būkle susirūpino meras Visvaldas Matijošaitis, kuris žada paramą gyventojams.

„Vijūnėlės dvaras“. Druskininkuose nebeliko vadinamojo „Vijūnėlės dvaro“. Sunkvežimiais išvežtos paskutinės statybinės atliekos ir tvoros.

Saulės energija varomų automobilių varžybos. Per visą Australiją lekia kelios dešimtys saulės energija varomų automobilių – visi jie dalyvauja „Saulės automobilių iššūkio“ varžybose.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau