Žinios. 2020-ųjų biudžetas: planuojama didinti vaiko pinigus, pensijas bei minimalią algą

Gaisras Alytuje. Didžiulės ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų ir Marijampolės vis dar gesina naktį Alytuje užsidegusią vieną didžiausių padangų perdirbimo įmonių Baltijos šalyse. Kadangi degančios padangos išskiria labai daug kenksmingų cheminių medžiagų, pasitelkta kariuomenė, evakuota netoli esanti reabilitacijos ir slaugos ligoninė, artimiausių gyvenamųjų rajonų gyventojams rekomenduota būti namuose, nevesti vaikų į lauką, nuo taršos apsaugoti vandens šaltinius: uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika dėl gaisro Alytuje kreipėsi į prokuratūrą. Esą ministerija gavo nepatvirtintų duomenų, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia.

2020-ųjų biudžetas. Vyriausybė patvirtino ir teikia Seimui kitų metų biudžetą. Valdantieji kaip prioritetinę įvardija socialinės apsaugos sritį. Kitąmet planuojama didinti vaiko pinigus, senatvės, netekto darbingumo ir šalpos pensijas, pradėti nemokamą prieš mokyklinukų ir pirmokų maitinimą, didinti minimalią mėnesio algą ir bazinį pareiginės algos dydį. Kartu teikiamos ir mokesčių įstatymų pataisos. Numatoma lėčiau didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, kelti akcizus stipriam alkoholiui, tabakui ir degalams, plėsti gyventojų nekilnojamojo turto apmokestinimą.

Balsavimo aplinkybės – Seimo Etikos komisijoje. Žlugus balsavimui dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo, Seimo Etikos ir procedūrų komisija šiuo metu susirinko svarstyti, ar teisėtai vakar vakare buvo sušauktas nenumatytas plenarinis posėdis, per kurį vyko balsavimas. Valdančiųjų nuomone, buvo pažeistas Seimo statutas.

„Dienos temoje“ šįvakar, 21 val. – Ramūnas Karbauskis.

LRT Tyrimas. „Valstiečių“ kritika žvyrkelių asfaltavimo programai slepia asmeninius politikų interesus – kaip išsiaiškino LRT Tyrimų skyrius, dalis žvyrkelių, kurie pagal programą turėtų būti išasfaltuoti iki kitų metų, veda per partijos pirmininko Ramūno Karbauskio ir parlamentaro Valiaus Ąžuolo valdas.

Derybos dėl „Brexito“. Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras sako, kad dar liko daugybė neišspręstų klausimų siekiant susitarimo dėl išstojimo iš bendrijos. ES vyriausiasis „Brexito“ derybininkas Michelis Barnier irgi sako, kad lieka „rimtų problemų“ susitarimui pasiekti.

Turkija neketina skelbti paliaubų. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas nesusitiks su JAV prezidentu Michaelu Pensu ir valstybės sekretoriumi Michael Pompeo, kurie šiandien turėtų atvykti į Ankarą. Erdoganas atmeta amerikiečių raginimus skelbti paliaubas Sirijos šiaurėje, nebent ginklus iki vidurnakčio sudėtų patys puolami kurdai. Nesusitikęs su amerikiečiais, Erdoganas priėmė kvietimą Maskvoje susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

„Vijūnėlės dvaras“. Druskininkuose nebeliko vadinamojo „Vijūnėlės dvaro“. Sunkvežimiais išvežtos paskutinės statybinės atliekos ir tvoros.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau