Žinios. 2020-ųjų biudžetas: planuojama didinti vaiko pinigus, pensijas bei minimalią algą

``````17Gaisras18`````` Alytuje. Didžiulės ugniagesių pajėgos Alytaus, Kauno, Lazdijų ir Marijampolės vis dar gesina naktį Alytuje užsidegusią vieną didžiausių padangų perdirbimo įmonių Baltijos šalyse. Kadangi degančios padangos išskiria labai daug kenksmingų cheminių medžiagų, pasitelkta kariuomenė, evakuota netoli esanti reabilitacijos ir slaugos ligoninė, artimiausių gyvenamųjų rajonų gyventojams rekomenduota būti namuose, nevesti vaikų į lauką, nuo taršos apsaugoti vandens šaltinius: uždengti šulinius ir nenaudoti vandens maistui.

Aplinkos ministras ``````151Kęstutis Mažeika152`````` dėl gaisro Alytuje kreipėsi į prokuratūrą. Esą ``````167ministerija168`````` gavo nepatvirtintų duomenų, kad ``````177gaisras178`````` galėjo būti sukeltas tyčia.

2020-ųjų ``````191biudžetas192``````. Vyriausybė patvirtino ir teikia Seimui kitų metų biudžetą. ``````209Valdantieji210`````` kaip prioritetinę įvardija socialinės apsaugos sritį. Kitąmet planuojama didinti vaiko pinigus, senatvės, netekto darbingumo ir šalpos pensijas, pradėti nemokamą prieš mokyklinukų ir pirmokų maitinimą, didinti minimalią mėnesio algą ir bazinį pareiginės algos dydį. Kartu teikiamos ir mokesčių įstatymų pataisos. Numatoma lėčiau didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, kelti akcizus stipriam alkoholiui, tabakui ir degalams, plėsti gyventojų nekilnojamojo turto apmokestinimą.

Balsavimo aplinkybėsSeimo Etikos komisijoje. Žlugus balsavimui dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo, ``````351Seimo Etikos ir procedūrų komisija352`````` šiuo metu susirinko svarstyti, ar teisėtai vakar vakare buvo sušauktas nenumatytas plenarinis posėdis, per kurį vyko ``````385balsavimas386``````. Valdančiųjų nuomone, buvo pažeistas ``````395Seimo statutas396``````.

Dienos temoješįvakar, ```403404``` val. – ``````407Ramūnas Karbauskis408``````.

LRT Tyrimas.Valstiečiųkritika žvyrkelių asfaltavimo programai slepia asmeninius politikų interesuskaip išsiaiškino LRT Tyrimų skyrius, dalis žvyrkelių, kurie pagal programą turėtų būti išasfaltuoti iki kitų metų, veda per partijos pirmininko Ramūno Karbauskio ir parlamentaro Valiaus Ąžuolo valdas.

Derybos dėlBrexito. Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras sako, kad dar liko daugybė neišspręstų klausimų siekiant susitarimo dėl išstojimo bendrijos. ES vyriausiasisBrexitoderybininkas ``````535Michelis Barnier536`````` irgi sako, kad liekarimtų problemųsusitarimui pasiekti.

``````553Turkija554`````` neketina skelbti paliaubų. Turkijos prezidentas ``````565Recepas Tayyipas Erdoganas566`````` nesusitiks su JAV prezidentu Michaelu Pensu ir valstybės sekretoriumi Michael Pompeo, kurie šiandien turėtų atvykti į Ankarą. Erdoganas atmeta amerikiečių raginimus skelbti paliaubas Sirijos šiaurėje, nebent ginklus iki vidurnakčio sudėtų patys puolami kurdai. Nesusitikęs su amerikiečiais, Erdoganas priėmė kvietimą Maskvoje susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

„``````659Vijūnėlės dvaras660``````“. Druskininkuose nebeliko vadinamojoVijūnėlės dvaro“. Sunkvežimiais išvežtos paskutinės statybinės atliekos ir tvoros.

``````685Orai686``````. Ved. ``````689Ignas Andriukevičius690``````.