Žinios. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika dėl gaisro Alytuje kreipėsi į prokuratūrą

gaisras galėjo būti sukeltas tyčia

Gaisras Alytuje. Didžiulės ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų ir Marijampolės vis dar gesina naktį Alytuje užsidegusią vieną didžiausių padangų perdirbimo įmonių Baltijos šalyse. Kadangi degančios padangos išskiria labai daug kenksmingų cheminių medžiagų, pasitelkta kariuomenė, evakuota netoli esanti reabilitacijos ir slaugos ligoninė, artimiausių gyvenamųjų rajonų gyventojams rekomenduota būti namuose, nevesti vaikų į lauką, nuo taršos apsaugoti vandens šaltinius: uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika dėl gaisro Alytuje kreipėsi į prokuratūrą. Esą ministerija gavo nepatvirtintų duomenų, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia.

2020-ųjų biudžetas. Vyriausybė patvirtino ir teikia Seimui kitų metų biudžetą. Valdantieji kaip prioritetinę įvardija socialinės apsaugos sritį. Kitąmet planuojama didinti vaiko pinigus, senatvės, netekto darbingumo ir šalpos pensijas, pradėti nemokamą priešmokyklinukų ir pirmokų maitinimą, didinti minimalią mėnesio algą ir bazinį pareiginės algos dydį. Kartu teikiamos ir mokesčių įstatymų pataisos. Numatoma lėčiau didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, kelti akcizus stipriam alkoholiui, tabakui ir degalams, plėsti gyventojų nekilnojamojo turto apmokestinimą.

Balsavimo aplinkybės – Seimo Etikos komisijoje. Žlugus balsavimui dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo, Seimo Etikos ir procedūrų komisija šiuo metu susirinko svarstyti, ar teisėtai vakar vakare buvo sušauktas nenumatytas plenarinis posėdis, per kurį vyko balsavimas. Valdančiųjų nuomone, buvo pažeistas Seimo statutas.

„Dienos temoje“ šįvakar, 21 val. – Ramūnas Karbauskis.

LRT Tyrimas. „Valstiečių“ kritika žvyrkelių asfaltavimo programai slepia asmeninius politikų interesus – kaip išsiaiškino LRT Tyrimų skyrius, dalis žvyrkelių, kurie pagal programą turėtų būti išasfaltuoti iki kitų metų, veda per partijos pirmininko Ramūno Karbauskio ir parlamentaro Valiaus Ąžuolo valdas.

Derybos dėl „Brexito“. Britų ir ES derybininkai lenktyniauja su laiku bandydami pasiekti „Brexito“ susitarimą iki rytoj prasidėsiančio Bendrijos viršūnių susitikimo. Intensyvios derybos tęsiamos po visą naktį trukusių kalbų, per kurias proveržio nepasiekta.

JAV: Demokratų debatai. 12 JAV demokratų, siekiančių kitais metais prezidento rinkimuose mesti iššūkį Donaldui Trumpui, susirėmė per debatus Ohajuje.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau