„Labas rytas, Lietuva“ II d. Sustojus širdžiai – taisyklė viena – nebijoti reaguoti, pakenkti tiesiog neįmanoma

II-oji spalio 16-osios „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda greitosios pagalbos mokymais. Ką daryti, jei šalia esančiam sustoja širdis? Studijoje projekto „Auksinės minutės“ instruktoriai Augustas Kišonas ir Edita Čepulytė, kurie sako, jog pirmoji taisyklė – nebijoti ir reaguoti čia ir dabar, nes jokio pavojau pakenkti žmogui nėra. Jei nežinote, kaip daryti dirbtinį kvėpavimą ar širdies masažą – nepasimeskite, o skambinkite numeriu 033 ir žingsnis po žingsnio bus pasakyta, ką daryti nelaimės atveju. Laidoje žiūrėkite ir mokymus, kaip taisyklingai atlikti dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą.

„Rytas su muzika“: šį rytą žiūrovus ir klausytojus džiugina grupė „OKATA“. Svečiuose lankosi grupės nariai Kotryna Stasikėlė, Justė Kraujelytė, Kristina Mažeikaitė ir Žygimantas Gudelis-Gon.

Siluetiniai portretai – pramoga iš praeities. Šią pramogą galima išmėginti Vilniuje, nors užsiregistruojančių arba šios veiklos nežinančių kol kas apstu. Dailininkė Edita Namajūnienė teigia, kad šis išbandymas prieinamas daugeliui miestiečių ir kviečia pažvelgti iš arčiau, kaip atrodo siluetų gamyba.

Kelmės rajone, Dubysos slėnyje, dygsta neįprastos konstrukcijos sferinis namas. Nors pastatas modernus, konstrukcija įsilieja į gamtą ir atkartoja jos formas. Pasak šeimininko, namas turėtų tarnauti bent kelioms kartoms. Ovalus statinys atsparus stipriausiems vėjams, tvirtas pamatas esą atlaikytų net žemės drebėjimą. Ne ką mažiau stebina ir neįprastą namą supanti aplinka – 16 hektarų teritorijoje Navickų šeima pasodino 5000 medžių parką, suformuoti takai, iškasti keli tvenkiniai. Kaip atrodys namas be lygių sienų bei kokius kambarius įrengs šeimininkas Rimas Navickas – Ainos Mizgirdės reportaže.

Dar viena spaudos apžvalga su Pauliumi Šironu, studijos žaidimas ir laidos pabaiga. Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau