Žinios. Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis: padarysiu viską, kad balsavimas dėl Pranckiečio šiandien neįvyktų

Šįvakar šaukiamas neeilinis Seimo posėdis dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo. Seime įregistravus pusšimčio parlamentarų nutarimo projektą dėl jo atšaukimo, pats Pranckietis paragino šio klausimo imtis šiandien, nors balsavimas buvo numatytas ketvirtadienį.

Seimo vadovybės postų dėlionės. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija nusprendė seniūno pareigas paliekantį Ramūną Karbauskį deleguoti į Seimo valdybą: valdančiosios koalicijos taryba spręs, ar į Seimo pirmininkus, ar į vicepirmininkus.

Prezidento šimtadienis. Šia proga surengęs spaudos konferenciją prezidentas Gitanas Nausėda daugiausia kalbėjo apie būtinybę didinti mokesčius, kad būtų galima sparčiau kelti pensijas. Šalies vadovas yra pats pateikęs siūlymų didinti mokesčius dividendams, kapitalui, labiau apmokestinti individualią veiklą tų, kurių pajamos per metus viršija 35 tūkstančius eurų ir daugiau – nei siūlo Finansų ministerija – mažinti lengvatą žemdirbių dyzelinui.

Panašu, kad veiksmas Seime šiandieną nustelbė prezidento šimtadienį. Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad šiandien padarys viską, jog balsavimas dėl Viktoro Pranckiečio atstatydinimo šiandien neįvyktų.

Komentarai po prezidento konferencijos. Tiek valdantieji, tiek opozicija prezidento Gitano Nausėdos pirmąsias 100 dienų vertina teigiamai. Jie sutinka, kad Nausėda buvo itin aktyvus. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad Seime bus pritarta prezidento mokesčių siūlymams, jei jie neprieštaraus Vyriausybės planams.

Jungtinės Valstijos paskelbė sankcijas NATO sąjungininkei Turkijai, reikalaudamos stabdyti invaziją į Sirijos šiaurę. Bet prezidentas Recep Tayyip Erdoganas laikosi plano sukurti 30 kilometrų buferinę zoną Sirijos teritorijoje, išstumti iš pasienio Sirijos kurdus. Jungtinių Valstijų viceprezidentas Mike Pence'as artimiausiu laiku turėtų vykti į Turkiją.

Ne kauniečiams – brangesnis darželis. Kaune gyvenamosios vietos nedeklaravusiųjų vaikams mokestis didės keliolika kartų. Miestiečių vaikams šis mokestis ir toliau bus kompensuojamas. Kauno rajono bendruomenių atstovai sako, kad ši iniciatyva yra šantažas, skirtas supriešinti gyventojus ir paveikti rajono gyventojų nuomonę prieš apklausą dėl prijungimo prie Kauno miesto. Kauno meras šantažą neigia.

Šiandien Lietuvos jūrų muziejus į Baltijos jūra paleido keturis ruoniukus: Šelmį, Kliunkį, Žaibą ir Čiauškutę.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau