„Laba diena, Lietuva“. Pievose pasislėpęs Gauruotasis mėšlagrybis: pavadinimas nežavi, bet yra labai skanus

Gitano Nausėdos šimtadienis. Vertinant prezidento Gitano Nausėdos darbo šalies vadovo poste pirmąsias šimtą dienų, kurias prezidentas minės jau šią savaitę, politologai teigia, kad G. Nausėda susiformavo aktyvaus ir politinio dialogo nevengiančio valstybės vadovo įvaizdį. Vis dėlto ekspertai atkreipia dėmesį, kad prezidento aktyvumas ne visada reiškė kokybišką turinį, o G. Nausėdos pasiūlyta gerovės valstybės idėja, pasak jų, yra ne iki galo išgryninta ir detalizuota. Studijoje prezidento šimtadienį komentuoja Vilniaus politikos analizės instituto direktorė Virginija Būdienė ir „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

Paradoksas: ekonomika auga – didėja bedarbių. Lietuvos savivaldybių indekse į pirmą vietą sugrįžo Vilnius, nedideliu skirtumu aplenkęs Klaipėdą. Duomenys rodo, kad atotrūkis tarp sėkmingų ir stagnuojančių savivaldybių ir toliau didėja. Plačiau atliktą tyrimą aptaria studijoje viešinti Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Edita Maslauskaitė.

Beviltiška griūvančio namo situacija. Kaune, Biržiškų gatvėje, avarinės būklės name gyvenantys kauniečiai prašo, kad Kauno savivaldybė perimtų jų namo administravimą iš bendrovės „Būsto valda“. 60 butų namo sienos skilti pradėjo prieš ketverius metus, kai pirmame aukšte per remontą bute išgriauta atraminė siena. Situaciją aptaria griūvančio namo gyventojai Kristina Česlevičienė ir Voldemaras Tatarūnas.

Kriptovaliutų amžius. Studijoje viešintis užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius praneša, kad socialinės platformos „Facebook“ kriptovaliutai „Libra“ – sunkus metas. Nors buvo planuota šią valiutą rinkoje pristatyti jau kitąmet, visgi šis planas kriptovaliutos kūrėjams gali neišdegti.

Palangoje – mineralinio vandens biuvetė. Palanga grįžta į mineralinių vandenų kurortų gretas. Nuo šiandien čia galima ne tik pasipliuškenti mineralinio vandens voniose ir baseinuose, bet ir paragauti vandens, trykštančio iš pusės kilometro gylio gręžinio.

Keičiamos elektromagnetinės spinduliuotės normos. Rengiamasi didinti elektromagnetinės spinduliuotės normas. Kai kurie medikai sako, kad tai yra labai pavojinga sveikatai, bet specialistai skuba nuraminti: „Lietuvoje normos ir taip yra žemos.“ Išsamiai apie elektromagnetinę spinduliuotę – Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos atstovas Marius Urbonas.

Grybavimas pievose. Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis patikina, kad Lietuvos pievose grybų netrūksta. Vienas dažniausiai randamų – Gauruotasis mėšlagrybis, kuris savo pavadinimu nežavi, bet yra labai skanus. Ką dar galima rasti šalies pievose?

Į Baltijos jūrą palydėti ruoniukai. Lietuvos jūrų muziejus tradiciškai į Baltijos jūrą paleido keturis ruoniukus. Kokia kelionė laukia pastarųjų, papasakos Lietuvos jūrų muziejaus biologas Arūnas Grušas ir Lietuvos Jūrų muziejaus atstovė Nina Puteikienė.

Senuose batuose – Lietuvos istorija. Jau visai netrukus Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje bus atidaryta paroda, kurioje bus pristatyti eksponatai-batai, atkeliavę iš Gdansko bei rasti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Kernavėje. Kokią istoriją jie pasakoja šiandien?

Studentės pomėgis – fotografuoti Vilniaus šunis. Šunų fotografė Gabija Kavaliauskaitė pripažįsta: „Esu pamišusi dėl šunų.“ Fotografija užsiimanti studentė šunis įamžina kasdien ir teigia, kad ši veikla padeda pamiršti bet kokius rūpesčius.

Jurgis Brūzga – „Daugiau tavęs“.

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato Audra Avižiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau