Žinios. Kaune ekstremali situacija: avarinės būklės namo gyventojai prašo pagalbos

Šįvakar šaukiamas neeilinis Seimo posėdis dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo. Seime įregistravus pusšimčio parlamentarų nutarimo projektą dėl jo atšaukimo, pats Pranckietis paragino šio klausimo imtis šiandien, nors balsavimas buvo numatytas ketvirtadienį.

Komentarai po prezidento konferencijos. Tiek valdantieji, tiek opozicija prezidento Gitano Nausėdos pirmąsias 100 dienų vertina teigiamai. Jie sutinka, kad Nausėda buvo itin aktyvus. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad Seime bus pritarta prezidento mokesčių siūlymams, jei jie neprieštaraus Vyriausybės planams.

Prezidento šimtadienis. Šia proga surengęs spaudos konferenciją prezidentas Gitanas Nausėda daugiausia kalbėjo apie būtinybę didinti mokesčius, kad būtų galima sparčiau kelti pensijas. Šalies vadovas yra pats pateikęs siūlymų didinti mokesčius dividendams, kapitalui, labiau apmokestinti individualią veiklą tų, kurių pajamos per metus viršija 35 tūkstančius eurų ir daugiau – nei siūlo Finansų ministerija – mažinti lengvatą žemdirbių dyzelinui.

Ne kauniečiams – brangesnis darželis. Kaune gyvenamosios vietos nedeklaravusiųjų vaikams mokestis didės keliolika kartų. Miestiečių vaikams šis mokestis ir toliau bus kompensuojamas. Kauno rajono bendruomenių atstovai sako, kad ši iniciatyva yra šantažas, skirtas supriešinti gyventojus ir paveikti rajono gyventojų nuomonę prieš apklausą dėl prijungimo prie Kauno miesto. Kauno meras šantažą neigia.

ES ir britų derybos. Europos Sąjungos derybininkas Michelis Barnier šiandien pranešė, kad šią savaitę gali būti pasiektas „Brexito“ susitarimas su Didžiąja Britanija, bet dar reikia įtemptų derybų. Britų ir ES derybininkai mėgina susitarti iki ketvirtadienį prasidėsiančio Europos viršūnių susitikimo, kad „Brexitas“, kurį britų premjeras Borisas Johnsonas pasiryžęs tesėti spalio 31-ąją, nebūtų chaotiškas.

Jungtinės Valstijos paskelbė sankcijas NATO sąjungininkei Turkijai, reikalaudamos stabdyti invaziją į Sirijos šiaurę. Bet prezidentas Recep Tayyip Erdoganas laikosi plano sukurti 30 kilometrų buferinę zoną Sirijos teritorijoje, išstumti iš pasienio Sirijos kurdus. Jungtinių Valstijų viceprezidentas Mike Pence'as artimiausiu laiku turėtų vykti į Turkiją.

Rusijoje – reidai prieš opoziciją. Rusijos Tyrimų komitetas vėl surengė masines kratas Aleksejaus Navalno kovos su korupcija fondo biuruose ir darbuotojų butuose penkiolikoje miestų. Tyrimų komitetas ieško Navalno fondo neva finansinių nusikaltimų įrodymų. Kratos surengtos praėjus mažiau nei savaitei, kai Rusijos valdžia paskelbė šį fondą „užsienio agentu“, nors fondas neigia gaunąs užsienio paramą, tik atskleidžia Rusijos valdininkų neteisėto turtėjimo šaltinius.

Kaune, Biržiškų gatvėje, avarinės būklės name gyvenantys kauniečiai prašo, kad Kauno savivaldybė perimtų jų namo administravimą iš bendrovės „Būsto valda“. 60 butų namo sienos skilti pradėjo prieš ketverius metus, kai pirmame aukšte per remontą bute išgriauta atraminė siena.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.