Visi kalba. Arūnas Valinskas apie karjeros televizijoje pradžią: tai buvo nauja, drąsu, įžūlu ir – buvo ką žiūrėti

Pokalbių šou „Visi kalba“ – trys skirtingi pašnekovai ir trys skirtingos temos, apie kurias kalba visi: dabartinės valdžios alkoholio ribojimai, televizijos likimas ir klimato kaita.

Dar 2017-aisiais Seime buvo priimtas visas alkoholio draudimų paketas, kuriuo numatyta riboti prekybą alkoholiu konkursinėse lauko kavinėse ir paplūdimiuose, o jo įsigaliojimas numatytas jau nuo Naujųjų metų. Kitaip tariant – Kalėdų mugėje karšto vyno išgerti paskutinė proga bus iki laikrodžiui išmušant naujus – 2020-uosius – metus. Politikės Aušrinės Armonaitės nuomone, apmaudu, kad susikoncentruojama į tai, kas labai paprasta – uždrausti, negalvojant kaip tai paveiks smulkųjį verslą ir turizmo sritį, bet pamirštama sunkioji pusė – kaip padėti priklausomybę turintiems žmonėms.

Visi kalba, kad televizija greitai mirs – daugiau nei 30 metų televizijoje dirbančiam Arūnui Valinskui taip neatrodo. Jo nuomone, tai kartojama jau seniai: kai atsirado kinas, visi sakė, kad mirs teatras, kai atsirado televizija, visi sakė, kad mirs kinas, kai atsirado internetas, visi sako, kad skaičiuojame paskutines televizijos dienas, tačiau iš tikrųjų niekas nemiršta – vyksta nuolatinė simbiozė. Visi kalba, kad nėra ką žiūrėti per televiziją, tačiau tada, kai Valinskas pradėjo kurti televizines laidas, žiūrovams taip pat norėjosi kiek kitokios televizijos – tokią jie jauni ir sugebėjo sukurti. Tad jei norisi pokyčių televizijoje dabar – reikia nebijoti eiti ir daryti. Kaip jis pats sako apie tai, ką kūrė prieš daugiau nei trisdešimt metų – „Tai buvo nauja, tai buvo drąsu, tai buvo įžūlu ir – buvo ką žiūrėti“.

Psichozė dėl klimato kaitos: muzikanto ir publicisto Tomas Sinickio klimato aktyvistai – su Greta Thunberg priešakyje – neįtikina: jis sako, kad planetai nelabai svarbu, ar joje gyvens dinozaurai ar žmonės. Todėl reikėtų pagalvoti ką dabartinė „tvaraus gyvenimo“ samprata lemia versle: „Mano prognozė yra ta, kad kovai su klimato kaita bus skiriama labai daug pinigų, bus subsidijuojami „žali“ verslai, labiau apmokestinami tie verslai, kurie yra mažiau atsakingi ir įvyks gerovės valstybės perskirstymas“.

Ved. Lavija Šurnaitė ir Algis Ramanauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau