Žinios. Seime šiandien šaukiamas neeilinis posėdis dėl parlamento vadovo Viktoro Pranckiečio atstatydinimo

Prezidento šimtadienis. Šia proga surengęs spaudos konferenciją prezidentas Gitanas Nausėda daugiausia kalbėjo apie būtinybę didinti mokesčius, kad būtų galima sparčiau kelti pensijas. Šalies vadovas yra pats pateikęs siūlymų didinti mokesčius dividendams, kapitalui, labiau apmokestinti individualią veiklą tų, kurių pajamos per metus viršija 35 tūkstančius eurų ir daugiau – nei siūlo Finansų ministerija – mažinti lengvatą žemdirbių dyzelinui.

Komentarai po prezidento konferencijos. Tiek valdantieji, tiek opozicija prezidento Gitano Nausėdos pirmąsias 100 dienų vertina teigiamai. Jie sutinka, kad Nausėda buvo itin aktyvus. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad Seime bus pritarta prezidento mokesčių siūlymams, jei jie neprieštaraus Vyriausybės planams.

Seimo vadovybės postų dėlionės. Seimo valdyba nusprendė šįvakar šaukti neeilinį posėdį dėl parlamento vadovo Viktoro Pranckiečio atstatydinimo. Seime įregistruotas pusšimčio parlamentarų nutarimo projektas dėl jo atšaukimo. Pats Pranckietis paragino Seimo narius jo klausimą svarstyti dar šiandien, nors valdantieji tai buvo numatę ketvirtadienį. Tuo metu „Valstiečių ir žaliųjų“ frakcija nusprendė seniūno pareigas paliekantį partijos lyderį Ramūną Karbauskį deleguoti į Seimo valdybą.

Ne kauniečiams – brangesnis darželis. Kaune gyvenamosios vietos nedeklaravusiųjų vaikams mokestis didės keliolika kartų. Miestiečių vaikams šis mokestis ir toliau bus kompensuojamas. Kauno rajono bendruomenių atstovai sako, kad ši iniciatyva yra šantažas, skirtas supriešinti gyventojus ir paveikti rajono gyventojų nuomonę prieš apklausą dėl prijungimo prie Kauno miesto. Kauno meras šantažą neigia.

ES ir britų derybos. Europos Sąjungos derybininkas Michelis Barnier šiandien pranešė, kad šią savaitę gali būti pasiektas „Brexito“ susitarimas su Didžiąja Britanija, bet dar reikia įtemptų derybų. Britų ir ES derybininkai mėgina susitarti iki ketvirtadienį prasidėsiančio Europos viršūnių susitikimo, kad „Brexitas“, kurį britų premjeras Borisas Johnsonas pasiryžęs tesėti spalio 31-ąją, nebūtų chaotiškas.

Rusijoje – reidai prieš opoziciją. Rusijos Tyrimų komitetas vėl surengė masines kratas Aleksejaus Navalno kovos su korupcija fondo biuruose ir darbuotojų butuose penkiolikoje miestų. Tyrimų komitetas ieško Navalno fondo neva finansinių nusikaltimų įrodymų. Kratos surengtos praėjus mažiau nei savaitei, kai Rusijos valdžia paskelbė šį fondą „užsienio agentu“, nors fondas neigia gaunąs užsienio paramą, tik atskleidžia Rusijos valdininkų neteisėto turtėjimo šaltinius.

Z. Jedinskio pasiaiškinimai dėl įslaptintos informacijos. Seimo lenkų rinkimų akcijos frakcijos narys Zbignevas Jedinskis teigia, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas jį šantažuoja, ragindamas prašyti leidimo dirbti su įslaptinta informacija ir abejodamas jo lojalumu Lietuvos valstybei.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.