„Labas rytas, Lietuva“ II d. Motyvacija: kodėl pagal vadovėlį Šarūnas Jasikevičius būtų prastas vadovas ir ko reikia darbuotojams?

Komandinė motyvacija. Daug girdime apie komandinio darbo svarbą, kad drauge galime daugiau, tačiau kaip vadovui užtikrinti komandos sėkmę? Studijos svečias psichologas Justinas Burokas lygina komandinį darbą su stotelėje autobuso laukiančiais asmenimis – ar abi šios grupės žmonių turi tokį patį tikslą?

Įdomybės iš pasaulio. JAV, Alburkeryje, vyksta oro balionų fiesta – ji trunka devynias dienas, danguje galima išvysti įvairių formų balionai. Šįmet pilotai susidūrė su problema – kilo smarkūs vėjai.

Alternatyvi mada. Rudens gėrybėmis puošti galima ne tik vaišių stalą. Panevėžio rajone, Tiltagalių kultūros centro salėje jau devynerius metus organizuojamas festivalis „Pašėlęs ruduo“. Jame – floristikos mėgėjų kurti originalūs drabužiai iš gamtinių medžiagų. Ką jiems pavyko sukurti šiais metais?

Lietuvos ir Nigerijos bendradarbiavimas. Karjeros galimybių plėtros programa Afrikoje – kaip gali susijungti Lietuvos ir Nigerijos darbo rinkos, klausiame Eugenijos Kovaliovos, vienos iš centro „Afriko“ įkūrėjų. Jos teigimu, Nigerija – viena sparčiausiai ekonomiškai augančių šalių regione, ir būtent IT sektorius, startuoliai pritraukia daugiausia investicijų, todėl atsivėrė galimybė bendradarbiauti. Šiuo metu yra 15 programos dalyvių, IT specialistų, kurie dirba 7 Lietuvoje įsteigtose įmonėse – vienas iš jų, Kennedy Ibeh, atvyko į laidą pasidalinti savo įspūdžiais.

Įdomybės iš pasaulio. JAV vyko 20-asis žmonų nešimo konkursas. Greičiausi – pora iš Delavero: kliūčių ruožą jie įveikė per 55,95 sek.

Šunų fotografė. Susipažinkite su tinklaraštininke Gabija Kavaliauskaite – ji gatvėse kasdien fotografuoja šunis ir tikina, kad toks pomėgis nubraukia visus rūpesčius. Prieš trejus metus išsikrausčiusi iš gimtosios Klaipėdos į Vilnių atsikrausčiusi mergina suprato, kad laiko studijuojant ir dirbant augintiniui nebelieka. Tačiau meilė šunims niekur nedingo – šiandien merginos kišenės pilnos skanėstų ir žaislų gatvėje sutiktiems šunims, kurių nuotraukos vėliau pasirodo socialiniuose tinkluose, projekte „Dogs of Vilnius“. Be sutiktų geranorių šeimininkų, kurie paprastai neprieštarauja, kad jų augintinis būtų įamžintas, Gabija fotografuoja ir prieglaudose gyvenančius gyvūnus – jos įsitikinimu, nuotraukos leidžia atskleisti paprastai išsigandusio ir bailaus šuns grožį, taip padidinant šansą jam rasti namus.

Spaudos apžvalgoje – „Verslo žinių“ publikacija, kurią pristato Modestas Naudžius.

„Labas rytas, Lietuva“ komanda linki gražios dienos ir lauks jūsų rytoj, kaip visada – nuo 6 ryto. Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau