Žinios. „Valstiečių“ teigimu, pagrindinė priežastis Pranckiečio nušalinimui – jo „sistemingas veikimas“ prieš valdančiąją koaliciją

Prezidento šimtadienis. Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien rengia spaudos konferenciją, kurioje apžvelgs per beveik šimtą dienų įgyvendintas savo iniciatyvas, įvykusius užsienio vizitus ir pateiktus įstatymų pakeitimo projektus. Šalies vadovas pateiks įžvalgas apie darbą šiuo laikotarpiu ir pristatys savo komandos prioritetus įgyvendinant gerovės valstybės siekius.

Balsavimas dėl Pranckiečio. Šiandien valdantieji „valstiečiai“ parlamentui ketina pateikti prašymą, raginantį organizuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Prašyme pagrindine priežastimi, kodėl turi būti nušalintas Pranckietis, nurodomas jo „sistemingas veikimas“ prieš valdančiąją koaliciją.

Turkijai – JAV sankcijos. JAV, reaguodamos į Ankaros puolimą prieš kurdų kontroliuojamas teritorijas Sirijos šiaurėje, paskelbė sankcijas dviem Turkijos ministerijoms ir trims ministrams. Prezidento Donaldo Trumpo įsakymu nurodyta atnaujinti muitus Turkijos plienui ir nutraukti derybas dėl prekybos.

Derybos dėl „Brexito“ variantų. Šiandien Liuksemburge ES šalių užsienio reikalų ministrai pradės konsultacijas dėl galimų „Brexito“ scenarijų, nes jau po poros dienų Europos Vadovų Taryba turės apsispręsti, ar premjero Boriso Johnsono vyriausybė tikrai turi naują realų „Brexito“ planą , ar britai vėl nesugebės susitarti tarpusavyje ir tai baigsis dar viena šios svarbios karalystės vidaus politikos krize.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.