Žinios. Parlamentarams – siūlymas atidėti planuotus papildomus suvaržymus prekybai alkoholiu

Prezidento šimtadienis. Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien rengia spaudos konferenciją, kurioje apžvelgs per beveik šimtą dienų įgyvendintas savo iniciatyvas, įvykusius užsienio vizitus ir pateiktus įstatymų pakeitimo projektus. Šalies vadovas pateiks įžvalgas apie darbą šiuo laikotarpiu ir pristatys savo komandos prioritetus įgyvendinant gerovės valstybės siekius.

Alkoholio įstatymai. Parlamentarams šiandien bus pateiktas siūlymas iki 2022 m. sausio atidėti planuotus papildomus suvaržymus prekybai alkoholiu. Taip pat siūloma leisti pačioms savivaldybėms nuspręsti, ar draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais paplūdimiuose yra reikalingas. Pasak pataisų iniciatorių, alkoholio kontrolės griežtinimai iš esmės socialinių visuomenės problemų neišspręs, o verslas – ypač smulkusis – nukentės.

Turkijai – JAV sankcijos. JAV, reaguodamos į Ankaros puolimą prieš kurdų kontroliuojamas teritorijas Sirijos šiaurėje, paskelbė sankcijas dviem Turkijos ministerijoms ir trims ministrams. Prezidento Donaldo Trumpo įsakymu nurodyta atnaujinti muitus Turkijos plienui ir nutraukti derybas dėl prekybos.

Derybos dėl „Brexito“ variantų. Šiandien Liuksemburge ES šalių užsienio reikalų ministrai pradės konsultacijas dėl galimų „Brexito“ scenarijų, nes jau po poros dienų Europos vadovų taryba turės apsispręsti, ar premjero Boriso Johnsono vyriausybė tikrai turi naują realų „Brexito“ planą , ar britai vėl nesugebės susitarti tarpusavyje ir tai baigsis dar viena šios svarbios karalystės vidaus politikos krize.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.