„Labas rytas, Lietuva“ I d. Šunų fotografė: visi Lietuvoje yra pamišę dėl šunų – ir aš taip pat

Spalio 15-oji, antradienis. „Labas rytas, Lietuva“ vedėjai sveikinasi dar vieną šiltą ir ankstyvą rudens rytą.

Spaudos apžvalga. Šį rytą aktualiausias publikacijas šio ryto spaudoje apžvelgia Modestas Naudžius.

Alternatyvi mada. Rudens gėrybėmis puošti galima ne tik vaišių stalą. Panevėžio rajone, Tiltagalių kultūros centro salėje jau devynerius metus organizuojamas festivalis „Pašėlęs ruduo“. Jame – floristikos mėgėjų kurti originalūs drabužiai iš gamtinių medžiagų. Ką jiems pavyko sukurti šiais metais?

Šunų fotografė. Susipažinkite su tinklaraštininke Gabija Kavaliauskaite – ji gatvėse kasdien fotografuoja šunis ir tikina, kad toks pomėgis nubraukia visus rūpesčius. Prieš trejus metus išsikrausčiusi iš gimtosios Klaipėdos į Vilnių atsikrausčiusi mergina suprato, kad laiko studijuojant ir dirbant augintiniui nebelieka. Tačiau meilė šunims niekur nedingo – šiandien merginos kišenės pilnos skanėstų ir žaislų gatvėje sutiktiems šunims, kurių nuotraukos vėliau pasirodo socialiniuose tinkluose, projekte „Dogs of Vilnius“. Be sutiktų geranorių šeimininkų, kurie paprastai neprieštarauja, kad jų augintinis būtų įamžintas, Gabija fotografuoja ir prieglaudose gyvenančius gyvūnus – jos įsitikinimu, nuotraukos leidžia atskleisti paprastai išsigandusio ir bailaus šuns grožį, taip padidinant šansą jam rasti namus.

Mitingas „Vėžys ne sloga“. Studijoje – pokalbis apie organizuojamą mitingą, skirtą atkeipti dėmesį į aukštą sergamumą onkologinėmis ligomis. Vienos iš mitingo organizatorių, Dovilės Šakalienės teigimu, per 30 nepriklausomybės metų daugiau nei pusė milijono Lietuvos gyventojų sirgo ar serga vėžiu, tačiau šiandien sunku surinkti tikslius statistinius duomenis, kadangi kai kurios valstybinės įstaigos neskelbia šios informacijos. Dar viena mitingo organizatorė, Vaiva Mickuvienė, teigia, kad pacientas po gydymo jaučiasi vienas – taip atsirado judėjimas „Vėžys ne sloga“.

Geidžiamiausių darbdavių paieškos. Kokiomis savybėmis turi išsiskirti studentas, kad jis taptų geidžiamu, patraukliu būsimu darbuotoju? KTU Studentų reikalų departamento direktorės Kristinos Skučienės teigimu, studentams reikia būti atviriems, aktyviems, turėti daug iniciatyvos ir nuolatos komunikuoti. Dar viena studijos viešnia – KTU Bendradarbiavimo vystymo skyriaus vadovė dr. Rimantė Sedziniauskienė.

Rubrika „Kalendorius“. Serialui „Aš myliu Liusę“ – jau 68-eri. Iš viso buvo sukurti 6 jo sezonai. Serialo ašis sukasi aplink to meto Niujorko namų šeimininkę Liusę ir jos vyrą, kurie pora ne tik ekranu, bet ir gyvenime. „Aš myliu Liusę“ keturis sezonUs buvo žiūrimiausias televizinis produktas JAV, o po keliasdešimties metų buvo išverstas į daugybę užsienio kalbų ir parodytas tarptautinei auditorijai. Serialas laimėjo 5 „Emmy“ apdovanojimus ir buvo nominuotas dar daugybei kitų. Jis įvardijamas kaip viena įtakingiausių situacijų komedijų per visą televizijos istoriją.

Dar viena spaudos apžvalga ir pirmosios dalies pabaiga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau