Žinios. JAV paskelbė sankcijas Turkijai: nurodyta atnaujinti muitus Turkijos plienui ir nutraukti derybas dėl prekybos

Prezidento šimtadienis. Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien rengia spaudos konferenciją, kurioje apžvelgs per beveik šimtą dienų įgyvendintas savo iniciatyvas, įvykusius užsienio vizitus ir pateiktus įstatymų pakeitimo projektus. Šalies vadovas pateiks įžvalgas apie darbą šiuo laikotarpiu ir pristatys savo komandos prioritetus įgyvendinant gerovės valstybės siekius.

Kauno darželiai. Kauno miesto taryba šiandien spręs, ar Kaune gyvenamosios vietos nedeklaravusiųjų vaikams naikinti lengvatą už vaikų darželį, dėl to mokestis išaugtų keliolika kartų. Kauno rajono bendruomeninių organizacijų atstovai sako, kad ši iniciatyva yra šantažas, skirtas supriešinti gyventojus ir paveikti rajono gyventojų nuomonę prieš apklausą dėl prijungimo prie Kauno miesto.

Kaune dėl infekcijos uždaryta mokykla. Dėl ūmaus žarnyno infekcijos protrūkio Kaune vakar uždaryta Jurgio Dobkevičiaus progimnazija, kai 12 mokinių buvo paguldyti į gydymo įstaigas. Prastai pasijuto ir dalis mokytojų. Pasak nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų, dviem iš susirgusių mokinių jau nustatyta ūminė žarnyno – norovirusinė – infekcija. Tiriama, ar ligos protrūkis galėjo kilti dėl maisto mokyklos valgykloje.

Turkijai – JAV sankcijos. JAV, reaguodamos į Ankaros puolimą prieš kurdų kontroliuojamas teritorijas Sirijos šiaurėje, paskelbė sankcijas dviem Turkijos ministerijoms ir trims ministrams. Prezidento Donaldo Trumpo įsakymu nurodyta atnaujinti muitus Turkijos plienui ir nutraukti derybas dėl prekybos.

Minsko grupės susitikimas. Šiandien Baltarusijos sostinėje bus surengtas dar vienas Ukrainos ir Rusijos ginkluotam konfliktui spręsti skirtos kontaktinės grupės susitikimas. Vakar Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apsilankė karinio konflikto zonoje Rytų Ukrainoje. Dėl tebesitęsiančių apšaudymų Kijevas atidėjo planuotą pajėgų atitraukimą ir dėl to įstrigo tolesnės pastangos pradėti įgyvendinti Vokietijos prezidento Frank-Walterio Steinmeierio pasiūlytą taikos planą.

Prasideda Frankfurto knygų mugė. Šiandien Frankfurte prasidės oficialūs tarptautinės knygų mugės renginiai, skaitinių gerbėjai iš viso pasaulio jau susirinko šame svarbiame Vokietijos mieste. Vienas iš šių metų mugės svečių – Norvegija – karališkojo sosto įpėdinius atsiuntė specialiu literatūros traukiniu.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.