Kultūros diena. Naujoji eksperimentinė meninių pasirodymų erdvė – LRT Plius Scena

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje, atidaryta paroda „Eduardas Balsys. Apie meistriškumą“, skirta kompozitoriaus gimimo šimtmečiui paminėti. „Norėjome Eduardą Balsį parodyti kaip meistrą įvairiose srityse“, – sako rengėjai, kviesdami jį prisiminti ne tik kaip vieną žymiausių lietuvių kompozitorių, bet ir kaip žmogų – tėvą, pedagogą, bičiulį.

Kaip pakeisti kultūros pasiekiamumą ir prieinamumą Lietuvoje? Naujoji eksperimentinė meninių pasirodymų erdvė – LRT Plius Scena, atvesianti kultūrą arčiau žiūrovo.

Nuo 2007-ųjų rengiamas tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ yra unikalus ne tik įvairialype kino juostų programa, bet ir rengiamais susitikimais, diskusijomis, kuriuose žmogaus teisų aktyvistai bei ekspertai dalinasi savo žiniomis
bei pastebėjimais visuomenei aktualiais nūdienos klausimais. Ar šiuolaikinės technologijos galės mums pakeisti artimus žmones? Kokias pagrįstas arba išgalvotas baimes mums kelia dirbtinis intelektas ir kodėl?

Brazilijoje menininkai, žurnalistai, rašytojai jau ne pirmą sykį rengia protesto akcijas prieš cenzūrą. Jie kaltina prezidentą Jairą Bolsonaro, kad kraštutinio konservatyvumo politika žlugdo kultūrą, stabdo modernaus meno projektus. Kūrėjų kantrybė vėl trūko, kai staiga buvo uždraustas daug apdovanojimų pelnęs spektaklis, pasakojantis apie krabų rinkėjus XIX-ame amžiuje.