„Laba diena, Lietuva“. Tiesiogiai iš Japonijos: parduotuvės prieš taifūną – tuščios

Lenkijoje vakar baigėsi parlamento rinkimai – juos laimėjo iki šiol valdžiusi „Teisės ir teisingumo partija“. Kai kurių specialistų teigimu, kelią į pergalę ji nusigrindė pakilusi ant ekonominio augimo bangos ir lenkams davusi dosnių išmokų. Ar Lietuva galėtų ko nors pasimokyti iš Lenkijoje kuriamos gerovės valstybės? Į tai atsako VU verslo mokyklos partnerystės docentas Marius Dubnikovas.

Japonija – po taifūno Hagibio atakos. Šiuo metu skaičiuojama, kad savaitgalį užklupusi stichija pražudė 43 žmones, 200 sužeidė, o 16 vis dar laikomi dingusiais be žinios. Lietuvis Andrius Kleiva tiesiogiai pasakoja apie tai, kaip Japonija yra pasiruošusi stichijoms, kurių netrūksta – šiuo metu šalyje pats taifūnų sezonas –, bei kokių priemonių imasi paprasti japonai, norėdami išgyventi.

Teismo nuosprendis Katalonijos politikams. Po ilgo teismo proceso buvo paskelbtas nuosprendis keliems Katalonijos politikams, prisidėjusiems prie Katalonijos bandymo atsiskirti nuo Ispanijos. Jie nutreisti dėl kaltinimų valstybės lėšų švaistymu, maišto kurstymu – pastaruoju apkaltintiems politikams teks 13 metų praleisti už grotų. Situaciją pietuose komentuoja Ignas Kinčinas.

Selektyvinis medus. Bitininkai džiaugiasi šių metų medunešiu, tačiau suka galvas, kur parduoti antioksidantais ir mineralais praturtintą medų – pasiūla viršija paklausą. Vieni siūlo išskirtinio skonio, įvairiais ingredientais – imbieru, šaltalankiais, gudobele, agurkais, serbentais, braškėmis – pagardintą medų. Kiti – įvairius mišinius bitėms gydyti, atsisakant vaistų nuo erkių, kurios šiemet itin puola bičių šeimynas. Išradimus bitininkai registruoja patentų biure.

Sporto įvykiai. Pagrindinius sporto įvykius komentuoja sporto žurnalistas Marius Andrijauskas – šios dienos svarbiausias įvykis neabejotinai yra šio vakaro paskutinės Lietuvos futbolo rinktinės atrankos rungtynės namuose prieš Serbiją. Taip pat – jaunųjų krepšininkių debiutas moterų lygoje, artėjanti pirmoji LKL finalininkų dvikova, maratonininkų pasiekimai.

Politologo Lino Kojalos įžvalgos. Kodėl taip sėkmingai pasirodyti pavyko „Teisei ir teisingumui“? ES lyderiai savaitės pabaigoje rinksis į Vadovų tarybą – ar pavyks susitarti dėl „Brexit“?

Prekybos centruose – elektroninės kainos? Prekybos įmonių asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Vainienė, apsilankiusi studijoje, bando atsakyti į klausimą – kodėl tik dabar?

Neįgaliųjų integracija. Varėnos sporto centras kviečia laisvalaikį leisti aktyviai – čia sportuoti kviečiami visi. Neįgaliesiems fizinio aktyvumo užsiėmimus baseine, treniruoklių salėje veda apmokyti savanoriai. Apie sporto centre laukiančias veiklas teiraujamės projektų vadovo Rolando Markino.

Archyvai iš Naujosios Zelandijos. Į Lietuvą pargabenti Naujosios Zelandijos lietuvių bendruomenės archyvai, tarp kurių – ir unikalus, neįtikėtinai gerai išlikęs prieškario urėdo iš Varėnos, emigravusio į naująją Zelandiją, Vlado Grigaliūno švarkas su ragu. Apie ekspediciją į Naująją Zelandiją ir Australiją – iš Nacionalinio muziejaus.

Rauginta – net slyvos ir česnakai. Ūkininkai iš Klaipėdos rajono jau tris dešimtmečius kaupia daržovių ir vaisių rauginimo patirtį. Jie siūlo ne tik įprastų raugintų agurkų ar kopūstų, bet ir kur kas įmantresnių skonių – raugintų česnakų ir slyvų. Siužete pašnekovai pasidalys ir obuolių rauginimo receptu.

Socialinių tinklų naujienos. Jas apžvelgia Simona Vasiliauskaitė.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau