Žinios. Seną automobilį keičiant mažiau taršiu – 1000 eurų kompensacija

Karbauskis – nebe frakcijos seniūnas. Ramūnas Karbauskis traukiasi iš Seimo „Valstiečių ir žaliųjų“ frakcijos seniūno posto. Jis teigia, kad Seimo vadovybės pareigos nesuderinamos su Seimo frakcijos seniūno pareigomis. Valstiečių ir žaliųjų lyderis neatmeta galimybės tapti naujuoju Seimo pirmininku.

Seimūnų duomenų apsauga. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas nori paslėpti dalį rinkimų duomenų. Jis siūlo po penkerių metų nebeskelbti politiko turto, interesų, mokamų užsienio kalbų, jį iškėlusios partijos. Pačių rinkimų rezultatus viešinti 50 metų. Esą pataisos turi rasti balansą tarp teisės žinoti ir asmens teisės būti užmirštam.

Išmokos už automobilius. Gyventojai, senesnį automobilį keičiantys į mažiau taršų, nuo lapkričio pradžios galės prašyti tūkstančio eurų kompensacijos. Kaip numatyta ministro Kęstučio Mažeikos įsakyme, vienkartinių išmokų gyventojai galės tikėtis pirkdami tam tikrus taršos reikalavimus atitinkančias transporto priemones. Aplinkos ministerija taip pat siūlo nuo kitų metų įvesti automobilių taršos mokestį ir jį tiesiogiai susieti su išmetamu anglies dioksido kiekiu.

Atvyko JAV kariai. Maždaug du šimtai karių iš Teksaso šiandien leidosi Vilniuje ir išvyko į Pabradę. Vėliau šią savaitę bus atgabenta ir sunkioji karinė technika. Iki pavasario Lietuvoje bus dislokuota penki šimtai amerikiečių karių su keliomis dešimtimis tankų „Abrams“, pėstininkų kovos mašinomis „Bradley“. Į Lietuvą amerikiečiai atvyksta kaip operacijos „Atlanto ryžtas“ dalis.

Rinkimai Lenkijoje. Suskaičiavus beveik visus rinkėjų balsus aiškėja, kad Lenkijos Seime išsilaikys populistinė dešinioji partija „Teisė ir teisingumas“. Vis dėl to opozicija, žemuosiuose rūmuose galbūt gausianti mažiau balsų, kėsinasi atimti konstitucinę daugumą.

Turkijos puolimas Sirijoje. Sirijos režimo pajėgos pasiekė šalies pasienio su Turkija teritoriją po to, kai kurdai nusprendė su Basharo Al Assado vyriausybe sudaryti sąjungą. Vyriausybės pajėgas vietiniai sutiko džiūgaudami. Sirijos valstybinė žiniasklaida praneša, kad kurdams į pagalbą vyksta ir daugiau kariškių. Kurdų ir Damasko susitarimas – dar vienas rimtas posūkis Sirijos konflikte.

Karalienės kalba. Karalienė Elžbieta Lordų rūmuose perskaitė kalbą, kurioje nubrėžiamos kitų metų vyriausybės darbų gairės. Boriso Johnsono ministrų kabineto monarchei parašytoje kalboje numatoma per 20 naujų įstatymų. Tiesa, ar vyriausybei pavyks ją įgyvendinti – neaišku, mat dar šiais metais šalyje gali įvykti priešlaikiniai parlamento rinkimai.

Nobelio ekonomikos premija paskirta trims mokslininkams iš JAV. Ekonomistai Abhijitas Banerjee, Esther Duflo ir Michaelas Kremeris laureatais tapo dėl jų vykdomų skurdo tyrimų.

Nubaustas Vilius Karalius. Vilniaus apygardos teismas vienoje didžiausių kontrabandos bylų Lietuvos istorijoje Viliui Karaliui skyrė 13 metų laisvės atėmimo bausmę. Buvęs policijos pareigūnas nuteistas už tai, kad kartu su kitais asmenimis sukūrė Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje veikusį nusikalstamą susivienijimą ir organizavo milijoninės vertės cigarečių kontrabandą.

Naujosios Zelandijos archyvai. Į Lietuvą pargabenti Naujosios Zelandijos lietuvių bendruomenės archyvai, tarp kurių – ir unikalus, neįtikėtinai gerai išlikęs prieškario urėdo iš Varėnos, emigravusio į Naująją Zelandiją, Vlado Grigaliūno švarkas su ragu. Šie daiktai perduoti Nacionaliniam muziejui, kuris kaupia nepriklausomos Lietuvos pareigūnų uniformas ir ketina artimiausiu metu kviesti lankytojus su jomis susipažinti muziejaus saugyklose.

Sportas. Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportinę karjerą baigusi Rūta Meilutytė. Kaune gimusi garsiausia šalies plaukikė merui patarinės sporto, sporto infrastruktūros vystymo ir sveikos gyvensenos klausimais.

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai rytoj Vilniuje vyksiančiose Europos taurės turnyro rungtynėse su Belgrado „Partizan“ klubu bandys sugrįžti į pergalių kelią po pralaimėjimo praėjusią savaitę išvykoje Limožo CSP ekipai.

Nesustabdomas plaukikas Danas Rapšys pasiryžęs sukandęs dantis sunkiai dirbti iki Tokijo olimpinių žaidynių.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.