Radijo paskaitos. Negrožinės literatūros suklestėjimas

Radijo paskaitos

2019.10.12 14:05

Radijo paskaitos. Negrožinės literatūros suklestėjimas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Nuo Yuvalio Noah Harario ir jo „Homo sapiens“ pasirodymo 2011 metais galime drąsiai skaičiuoti negrožinės literatūros augimą, o pastaraisiais metais ir akivaizdų jos suklestėjimą bei masinį skaitomumą. Kas lėmė ir lemia, kad tokios knygos yra paklausios ir skaitomos būtent dabar? Apskritai, kodėl vis daugiau žmonių skaito faktinę literatūrą, išmoningai parašytas biografijas, bet ne grožinius tekstus?

O jeigu atsigręžtume į lietuvių negrožinių knygų pasaulį, kodėl mūsų negrožinė literatūra yra kitokia nei, pavyzdžiui, anglakalbio pasaulio? Gal todėl ir neturime lietuviškojo Harario, bet ar jo mums išties stinga ir reikia? Šiuos ir kitus klausimus diskusijoje apie negrožinės literatūros knygas gvildens tie, kurie jas skaito, kritiškai reflektuoja ir leidžia. Dalyvauja Gediminas Baranauskas, Marija Šupa, Audrius Ožalas. Moderuoja Jūratė Čerškutė. Įrašyta Vilniaus knygų mugėje vasario 22 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Radijo paskaitų ciklas skiriamas aktualiausių Lietuvos ir pasaulio raidos problemų analizei. Paskaitas skaito žymiausi Lietuvos istorikai, filosofai, politologai, kitų sričių specialistai.

Kiti laidos epizodai

Radijo paskaitos

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.