Žinios. Ankara, padedama Sirijos sukilėlių, siekia išstumti kurdų pajėgas ir įkurti čia vadinamąją saugiąją zoną

Į Lietuvą atvyksta Jungtinių Valstijų rotacinės pajėgos – bataliono dydžio vienetas, kuriame bus per 500 Amerikos sausumos pajėgų karių. Kartu jie atsigabens sunkiosios technikos: 30 tankų „Abrams“, 25 pėstininkų kovos mašinas „Bradley“, 70 ratinių transporto priemonių. Į Lietuvą amerikiečiai atvyksta kaip operacijos „Atlanto ryžtas“ dalis ir bus čia iki kitų metų pavasario.

„Geltonųjų liemenių“ akcijos, savaitgaliais drebinančios Paryžiaus gatves, profsąjungų protestai – matoma pasipriešinimo prezidento Emmanuelio Macrono politikai dalis. Prezidentui vis sunkiau įtikinti dalį anksčiau jam ištikimų buvusių savo partijos kolegų, kurie nepatenkinti, kad žadėjęs reformas, „atverti duris“ talentingiems ir gabiems Emmanuelis Macronas grįžta prie politikos „kaip įprasta“.

Sirijoje kovojantys kurdai teigia, kad Damasko vyriausybė sutiko atsiųsti savo pajėgas prie šiaurinės sienos ir padėti stabdyti Turkijos puolimą. Praėjusią savaitę karinę operaciją pradėjusi Ankara, padedama Sirijos sukilėlių, siekia išstumti kurdų pajėgas iš teritorijos ir įkurti čia vadinamąją saugiąją zoną. Savaitgalį čia vyko intensyvus bombardavimas. Pranešama apie dešimtis žuvusių civilių ir kovotojų abiejose pusėse.

Rekonstruojant Nidos transformatorių pastotę, Neringoje šįryt kelias valandas bus nutrauktas elektros tiekimas. Kaip pranešė bendrovė „ESO“, elektra nebus tiekiama nuo 9 iki 11 valandos beveik 3000 klientų Nidoje, Preiloje, Pervalkoje ir Girininkijoje.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.