Žinios. Anonimiški pranešimai apie patyčias: kuriama elektroninė platforma „Patyčių dėžutė“

Pirminiai rinkėjų apklausų duomenys rodo, kad Lenkijoje daugumą Seime išlaikys populistinė dešinioji partijaTeisė ir teisingumas“. Tačiau opozicija, žemuosiuose rūmuose galbūt gausianti mažiau balsų, kėsinasi atimti konstitucinę daugumą.

Švietimo ministerija kuria moksleiviams ir mokytojams skirtą elektroninę platformą „Patyčių dėžutė“. Tai nauja priemonė kovai su patyčiomis mokyklose. Ji sudarys galimybę mokiniams apie patyčias pranešti anonimiškai – elektronine forma. „Patyčių dėžutę“ sudarys tinklalapis, mobilioji programėlė ir administravimo sistema mokyklai.

Sirijoje kovojantys kurdai teigia, kad Damasko vyriausybė sutiko atsiųsti savo pajėgas prie šiaurinės sienos ir padėti stabdyti Turkijos puolimą. Praėjusią savaitę karinę operaciją pradėjusi Ankara, padedama Sirijos sukilėlių, siekia išstumti kurdų pajėgas iš teritorijos ir įkurti čia vadinamąją saugiąją zoną. Savaitgalį čia vyko intensyvus bombardavimas. Pranešama apie dešimtis žuvusių civilių ir kovotojų abiejose pusėse.

Po Nobelio premijų virtinės praėjusią savaitę, šiandien bus paskelbta, kam šis prestižiškiausias apdovanojimas atiteks už ekonomikos pasiekimus. Ekonomikos premija įsteigta ne pagal išradėjo ir verslininko Alfredo Nobelio testamentą, ją inicijavo Švedijos Bankas, o Nobelio Fondas, gavęs Švedijos Banko paramą, 1969 metais įtraukė ir šį apdovanojimą šalia penkių, jau seniai teikiamų. Nobelio premijos bus įteiktos gruodžio 10 dieną Osle ir Stokholme.

Rekonstruojant Nidos transformatorių pastotę, Neringoje šįryt kelias valandas bus nutrauktas elektros tiekimas. Kaip pranešė bendrovė „ESO“, elektra nebus tiekiama nuo 9 iki 11 valandos beveik 3000 klientų Nidoje, Preiloje, Pervalkoje ir Girininkijoje.

Orai. Sportas. Ved. Aistė Plaipaitė.