Panorama. Rinkimai Lenkijoje: beveik neabejojama, kad pozicijas išlaikys Kaczynskio vedami valdantieji

Lenkijoje dar vykstant rinkimams į šalies parlamentą, beveik neabejojama, kad rinkimus laimės dabartiniai valdantieji – „Teisės ir Teisingumopartija. Tačiau planus dar ketveriems metams įsitvirtinti Seime jaukia opozicija. Vidaus politikoje ```6465``` metų su Jaroslawo Kaczynskio politine jėga kovojanti centro dešiniųjų Piliečių platforma susivienijo su dar keliomis partijomis, ir taip užsitikrino panašų rinkėjų palaikymą. Todėl dabar viską gali nulemti didesnis nei įprastai rinkėjų aktyvumas. Varšuvos Giedrius Vitkauskas.

``````138Žemdirbiai139`````` per pastaruosius trejus metus patyrė didelių nuostolių dėl liūčių, sausros ir šalnų. Dėl stichijų ar nukritusių produkcijos supirkimo kainų patirtą žalą ūkininkams būtų galima kompensuoti numatomų steigti Žemės ūkio rizikos valdymo fondų. Daugelis žemdirbių sutinka, kad tokie fondai reikalingi, tačiau abejoja dėl būsimo administravimo ir numatomos paramos.

``````238Savivaldybių asociacija239`````` nesutinka su Konkurencijos tarybos nuomone, kad baseinų ir arenų valdytojų būtų ieškoma konkursuose. Merai sako nesuprantantys, kodėl biudžeto lėšas pastatytus objektus turi valdyti ir uždirbti verslas, o ne savivaldybių įmonės, nesiekiančios pelno. Konkurencijos tarybos atstovai teigia, kad savivaldybių įmonės lygiai taip pat gali dalyvauti tuose konkursuose ir juos laimėti. Tačiau miestai esą nori išimtinių teisių.

Po ```358Savivaldybių asociacija359``` m. teismuose gali atsirasti tarėjų. Seime registruoti įstatymai, apibrėžiantys, kokiose bylose jie galėtų dalyvauti, kas jais galėtų tapti.

Briuselyje Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos derybininkai visą savaitgalį stengėsi per kelias dienas suderinti tai, ko nepavyko suderinti per ```434Islamo valstybė435``` m. Bet vilčių nedaug, Didžiosios Britanijos premjeras savo kabineto nariams pranešė, kad dar likomilžiniškas darbas“, o šalis turi būti pasirengusi spalio ```480481```-ąją palikti Europos Sąjungą. Bet jeigu nebus pasiektas susitarimas, Didžiosios Britanijos parlamentas yra įpareigojęs premjerą prašyti Europos Sąjungos trims mėnesiams pratęstiBrexitoterminą. Laiko tartis lieka labai nedaug, ketvirtadienį į susitikimą rinksis ``````546Europos Sąjungos viršūnės547``````.

Sirijos vadovybė pranešė, kad dešimtims grupuotės „``````560Islamo valstybė561``````“ kovotojų ir šeimų nariams pavyko pasprukti sulaikymo stovyklų šalies šiaurėje, kur Turkijos pajėgos tęsia puolimą. Sirijos ``````598kurdai599`````` ne sykį perspėjo, kad dėl kautynių ir chaoso islamistai gali išlaisvinti tūkstančius savo kovotojų, kurie laikomi kalėjimuose ir stovyklose kurdų kontroliuotoje teritorijoje.

Japoniją nusiaubusį taifūną Hagibį ekspertai vadina bene galingiausiu per pastaruosius ```664665``` metų. Stichija nusinešė dvi dešimtis gyvybių, dar keliolika žmonių laikomi dingusiais. Likviduoti jos padarinius vyriausybė pasiuntė ```698699``` tūkst. karių ir gelbėtojų.