Panorama. Japoniją nusiaubė taifūnas Hagibis: padarinius likviduoja 27 tūkst. karių ir gelbėtojų (su vertimu į gestų k.)

Lenkijoje dar vykstant rinkimams į šalies parlamentą, beveik neabejojama, kad rinkimus laimės dabartiniai valdantieji – „Teisės ir Teisingumo“ partija. Tačiau planus dar ketveriems metams įsitvirtinti Seime jaukia opozicija. Vidaus politikoje 15 metų su Jaroslawo Kaczynskio politine jėga kovojanti centro dešiniųjų Piliečių platforma susivienijo su dar keliomis partijomis, ir taip užsitikrino panašų rinkėjų palaikymą. Todėl dabar viską gali nulemti didesnis nei įprastai rinkėjų aktyvumas. Iš Varšuvos Giedrius Vitkauskas.

Žemdirbiai per pastaruosius trejus metus patyrė didelių nuostolių dėl liūčių, sausros ir šalnų. Dėl stichijų ar nukritusių produkcijos supirkimo kainų patirtą žalą ūkininkams būtų galima kompensuoti iš numatomų steigti Žemės ūkio rizikos valdymo fondų. Daugelis žemdirbių sutinka, kad tokie fondai reikalingi, tačiau abejoja dėl būsimo jų administravimo ir numatomos paramos.

Savivaldybių asociacija nesutinka su Konkurencijos tarybos nuomone, kad baseinų ir arenų valdytojų būtų ieškoma konkursuose. Merai sako nesuprantantys, kodėl už biudžeto lėšas pastatytus objektus turi valdyti ir iš jų uždirbti verslas, o ne savivaldybių įmonės, nesiekiančios pelno. Konkurencijos tarybos atstovai teigia, kad savivaldybių įmonės lygiai taip pat gali dalyvauti tuose konkursuose ir juos laimėti. Tačiau miestai esą nori išimtinių teisių.

Po 2 m. teismuose gali atsirasti tarėjų. Seime registruoti įstatymai, apibrėžiantys, kokiose bylose jie galėtų dalyvauti, kas jais galėtų tapti.

Briuselyje Europos Sąjungos ir Didžiosios Britanijos derybininkai visą savaitgalį stengėsi per kelias dienas suderinti tai, ko nepavyko suderinti per 3 m. Bet vilčių nedaug, Didžiosios Britanijos premjeras savo kabineto nariams pranešė, kad dar liko „milžiniškas darbas“, o šalis turi būti pasirengusi spalio 31-ąją palikti Europos Sąjungą. Bet jeigu nebus pasiektas susitarimas, Didžiosios Britanijos parlamentas yra įpareigojęs premjerą prašyti Europos Sąjungos trims mėnesiams pratęsti „Brexito“ terminą. Laiko tartis lieka labai nedaug, ketvirtadienį į susitikimą rinksis Europos Sąjungos viršūnės.

Sirijos vadovybė pranešė, kad dešimtims grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų ir jų šeimų nariams pavyko pasprukti iš sulaikymo stovyklų šalies šiaurėje, kur Turkijos pajėgos tęsia puolimą. Sirijos kurdai ne sykį perspėjo, kad dėl kautynių ir chaoso islamistai gali išlaisvinti tūkstančius savo kovotojų, kurie laikomi kalėjimuose ir stovyklose kurdų kontroliuotoje teritorijoje.

Japoniją nusiaubusį taifūną Hagibį ekspertai vadina bene galingiausiu per pastaruosius 60 metų. Stichija nusinešė dvi dešimtis gyvybių, dar keliolika žmonių laikomi dingusiais. Likviduoti jos padarinius vyriausybė pasiuntė 27 tūkst. karių ir gelbėtojų.