Lietuvos diena. Minima Pasaulinė trombozės diena

Lietuvos diena

2019.10.13 13:00

Lietuvos diena. Minima Pasaulinė trombozės diena

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Minima Pasaulinė trombozės diena. Kasmet Lietuvoje nuo šios ligos miršta daugiau kaip 5000 žmonių. Kada kyla trombozės rizika ir kaip jos išvengti? Pokalbis su kardiologu Prof. Pranu Šerpyčiu. Specialistai pastebi, kad žmonės turi daug baimių, nepasitikėjimo, jiems trūksta žinių apie organų donorystę. Skaičiuojama, kad organų donorų šiuo metu Lietuvoje laukia 357 žmonės, 15 iš jų – vaikai. Savo istorija dalijasi Rimvydas Vekerotas, kuriam prieš 13 metų persodinta širdis.

Lenkijoje vyksta parlamento rinkimai. Piliečiai politikus renka į abejus parlamento rūmus – 460 žemųjų rūmų narių ir 100 senatorių ketverių metų kadencijai. Ekspertai prognozuoja, kad rinkimus turėtų laimėti valdančioji Teisės ir Teisingumo partija, tačiau neatmetama, kad iššūkį jiems meta ir opozicija. Ved. Greta Klimkaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.