Pasaulio laikas. Parlamento rinkimai Lenkijoje

Lenkijoje vyksta parlamento rinkimai. Piliečiai renka narius į abejus parlamento rūmus – 460 parlamento žemųjų rūmų narių ir 100 senatorių ketverių metų kadencijai. Apklausos rodo, kad laimėti turėtų valdančioji nacionalistinė Teisės ir Teisingumo partija, kuriai vadovauja Jaroslawas Kaczynskis. Kodėl jie sulaukia tokio palaikymo ir ko toliau tikėtis Lenkijoje? Pokalbis su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologu Liutauru Gudžinsku.

Turkijos pajėgoms intensyvinant puolimą kurdų kontroliuojamose Sirijos teritorijose, pranešama ir apie civilių žūtis, o dešimtys tūkstančių žmonių bėga iš namų, ieškodami prieglobsčio. Tarptautinė bendruomenė ragina stabdyti veiksmus. Visa tai prasidėjo iš teritorijų pasitraukus Jungtinių Amerikos Valstijų kariams. Vašingtonas atmeta kritiką, kad išdavė sąjungininkus kurdus.

Haityje, neturtingiausioje Lotynų Amerikos valstybėje, dėl protestų pastarosiomis savaitėmis dėl to uždarytos verslo įmonės, Jungtinės Tautos nurodo, kad maždaug 2 mln. vaikų negali lankyti mokyklos. Opozicija reikalauja, kad atsistatydintų Haičio prezidentas.

Šią savaitę vyko Nobelio premijų dalybos, pirmadienį skelbiamas ir paskutinysis šiais metais – Nobelio ekonomikos premijos laureatas. Šie prestižiniai apdovanojimai teikiami nuo 1901-ųjų.