Lietuvos diena. Minima pasaulinė hospisų ir paliatyvios pagalbos diena

Lietuvos diena

2019.10.12 13:00

Lietuvos diena. Minima pasaulinė hospisų ir paliatyvios pagalbos diena

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kurčiųjų organizacijų atstovai sako, kad iki šiol nėra operatyvios pagalbos šeimai, kurioje gimsta klausos sutrikimų turintis vaikas. Ir kad vaikus su klausos sutrikimais auginančios šeimos paliekamos likimo valiai. Šiandien Seime surengta tarptautinė konferencija, kurioje aptartos problemos, su kuriomis susiduria klausos sutrikimų turinčių vaikų šeimos. Santaros klinikų dietologė Evelina Cikanavičiūtė socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo įrašu, kuriame pasakoja, kaip prieš kelias dienas sulaukė spaudimo iš silicio dioksido miltelius gaminančios kompanijos. Jos atstovai priekaištavo gydytojai dėl kritiškų komentarų žiniasklaidai apie jų produktą ir mėgino įtikinti jo nauda. Ar dažnai medikai susiduria su tokiu spaudimu?

Iš 1077 pabėgėlių, kurie turėjo būti perkelti į Lietuvą iš Europos Sąjungos ir trečiųjų šalių, per ketverius metus perkelta mažiau nei pusė. O vos ketvirtadalis jų liko Lietuvoje. Pagal kokius kriterijus į Lietuvą perkeliami pabėgėliai ir kaip jiems sekasi čia integruotis? Minima pasaulinė hospisų ir paliatyvios pagalbos diena. Studijos viešia – Vilniuje esančio Palaimintojo kunigo Mykolo Sopočkos hospise dirbanti Aušra Taločkaitė. Kokią pagalbą ligoniams ir jų artimiesiems suteikia hospisas? Ved. Greta Klimkaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.