„Labas rytas, Lietuva“ I d. Taksi vairuotojos gyvenimo patirtys: sutinku krūvą malonių žmonių, nes Lietuva – labai graži šalis

Šeštadienio LRT TELEVIZIJOS laidą „Labas rytas, Lietuva“ pradeda muzikos garsai – studijoje gyvai pasirodo grupė „Irgi“. Po jos atliktos dainos rytą tęsia LRT TELEVIZIJOS laidos „Daiktų istorijos“ vedėjas Saulius Pilinkus. Jis save priskiria ne kam kitam, o pasakotojams maniakams, ir priduria, kad apie daiktus galima papasakoti viską, net ir nelabai žinant.

Tęskime laidą su rekomendacijomis savaitgaliui. Šįkart pastarosiomis dalinasi žurnalistas, laidų kūrėjas ir vedėjas Audrius Rakauskas, daugumai pažįstamas iš „Gustavo enciklopedijos“ – laidos, kuri LRT TELEVIZIJOJE šiais metais pradėjo jau dvidešimtąjį sezoną. Kūrybiškumo ir idėjų nestokojantis pašnekovas prisipažįsta, kad laisvą laiką mieliau skiria muzikai bei filmams. Pats išleidęs ne vieną knygą, vyras atvirauja, kad pastaruoju metu, dėl suprastėjusios regos, skaito rečiau, bet rekomenduoti tikrai turi ką.

Grįžkime į studiją. S. Pilinkus, prieš kelias dienas į LRT vykęs taksi automobiliu, susidūrė su netikėta staigmena. Jam stiprų įspūdį paliko automobilio vairuotoja – net ir po sunkios darbo dienos puikaus ūpo nepametusi, rudenį vasariškai apsirėdžiusi Giedrė Jarusevičienė. Maloniai pribloškė ir tai, kad taksistė, pamačiusi neįprastą gatve riedinčio automobilio numerį, greitai išsitraukė telefoną ir tą numerį nufotografavo. Taip ir paaiškėjo, kad G. Jarusevičienės hobis – kolekcionuoti egzotiškus, vardinius automobilių numerius. Ši ir kitos vairuotojos gyvenimo patirtys – pokalbyje su moterimi.

Kelkimės į Valdovų rūmus. Šiandien čia vyks labdaros koncertas „Muzikos pašaukti“. Plačiau apie šį renginį pasakoja Mstislavo Rostropovičiaus fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ prezidentė Jelena Rostropovič ir šio fondo valdybos pirmininkė Rasa Kubilienė. Abi pašnekovės žada: tai bus spalvingas, įdomus, patrauklus ir labai gražų tikslą turintis koncertas.

Po pokalbio – dar viena kolektyvo „Irgi“ daina: ji vadinasi „Bučiniai“. Kūriniui nuskambėjus, ir trumpas pašnekesys su atlikėjais. Verslo studijas pasirinkę muzikantai sako, kad kolektyvo susikūrimas įvyko gana spontaniškai. Jaunuolių teigimu, dabar muzikinė veikla – tarsi atsipalaidavimas, leidžiantis pabėgti nuo sunkių dalykų.

Metas labai įdomiam siužetui iš užsienio! Dar spėsite nusipirkti lėktuvo į Didžiąją Britaniją bilietą, jei esate prisiekęs agento Jameso Bondo gerbėjas. Šį rytą kviečiame pasidairyti po būsimo plakatų aukciono užkulisius. Aukcione – gausybė itin retų agento 007 plakatų kolekcija: viso 462 darbai. Pats brangiausias egzempliorius šiame aukcione – keturi plakatai, skirti kabinti ant durų, o juose – trys merginos.

Įpusėjus I-ajai LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ daliai – dar vienas pokalbis studijoje. Šįkart jis – su Vilniečių ainių klubo vadovu Andriumi Žibiku, kuris pirmasis sovietijoje gavo šviesų dailininko diplomą. Vyras prisimena, kad vaikystėje pakliuvo į legendinio Lietuvos kino režisieriaus Arūno Žebriūno filmą „Paskutinė atostogų diena“. Kiek vėliau atsirado pažintys su kino mėgėjais, o taip ir su režisieriumi Algimantu Puipa bei operatoriumi Algimantu Mikutėnu. Kas vyko po to? Atsakymai – nuotaikingame pašnekesyje su A. Žibiku.

Koks ruduo be spalvotų lapų? Pastarieji nugulė visą Užupį – kelkimės ir pasidairykime. Čia jau laukia LRT TELEVIZIJOS reporterė Gabrielė Kloniūnaitė. Jai ekskursiją veda keliautoja, žurnalistė Goda Juocevičiūtė. Šiandienos gidę Užupis žavi tuo, kad jis yra patyręs daug labai staigių įvaizdžio transformacijų, o taip pat čia galima rasti gausybės įvairiausių pasaulio šalių simbolikos.

Kiek surimtėkime. Minime Europos organų donorystės ir transplantacijos dieną. Šia proga studijoje lankosi Nacionalinio transplantacijos biuro atstovė Rasa Pekarskienė ir prieš trylika metų širdies transplantacijos sulaukęs Rimvydas Vekerotas. Vyras prisimena, kad pranešti artimiesiems apie jo laukiančią itin sudėtingą operaciją buvo labai baisu. R. Vekerotui pagaliau prisiruošus tai padaryti, paaiškėjo, kad jo mama jau viską buvo išgirdusi iš gydytojų. O štai R. Pekarskienė paneigia neretai donorystę ir transplantaciją gaubiančius mitus, kad ir apie tą patį donoro amžių.

Dar vienas minėjimas – pasikalbėkime apie kompozitorių, dailininką Mikalojų Konstantiną Čiurlionį. Ne tik apie jį, bet ir apie M. K. Čiurlionio draugiją, kuri prieš 32 m. buvo įkurta Kaune. Draugijos pirmininko Sauliaus Valio teigimu, organizacijos nariai yra įsipareigoję vienaip ar kitaip garsinti šios lietuvių įžymybės vardą. Tai, žinoma, tik viena iš užduočių. O kokios kitos?

I-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pabaigai – kelionė į Prancūziją ir dar vienas gimtadienis! Paryžiuje šią savaitę vyko šventė ir mažiems, ir dideliems – legendiniam herojui Asteriksui šiemet sukanka 60 metų. Jo vardu trumpam net buvo pervardinta metro stotelė!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau