Žinios. Prezidentas Gitanas Nausėda teikia įstatymų projektus, kurie leistų sparčiau didinti pensijas

Prezidentas Gitanas Nausėda, anot jo atstovų, Seimui teikia įstatymų projektus, kurie numatys didesnį dividendų ir kapitalo prieaugio bei didesnį 35 tūkst. eurų viršijančių metinių individualių pajamų apmokestinimą. Taip pat savo pataisa jis siūlo penktadaliu sumažinti lengvatą ūkininkui dyzelinui. Surinkus daugiau pinigų į biudžetą, žadama sparčiau didinti pensijas.

Šių metų Nobelio taikos premija skirta Etiopijos premjerui Abiy Ahmedui už jo nuopelnus siekiant taikos ir tarptautinio bendradarbiavimo ir už pastangas spręsti pasienio konfliktą su Eritrėja. Nobelio taikos komitetas pabrėžė, kad šis apdovanojimas Ahmedui yra ir skatinimas kovoti su žmogaus teisių pažeidimais bei smurtu.

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina stiprinti regionų įgaliojimus ir pamiršti nesutarimus tarp savivaldos ir centrinės valdžios atstovų. Į Regionų forumą Valdovų rūmuose susirinkusiems politikams, savivaldybių merams šalies vadovas teigė suprantantis, kad į savivaldybių ir regionų problemas neatsižvelgta per ilgai.

Nors vis dar nėra aišku, kada tiksliai Lietuvai bus išduota Neringa Venckienė, Seime parlamentarai neatmeta, kad jos grįžimas į Lietuvą gali paskatinti suaktyvėti senuosius bendražygius. Socialdemokratas Julius Sabatauskas neatmeta ir versijos, kad Venckienė gali bandyti siekti vietos parlamente kitų metų rinkimuose.

Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ nariai ir buvęs kandidatas į prezidentus, filosofas Arvydas Juozaitis vienija jėgas ir kurs naują partiją. Jos vadovu turėtų tapti jis pats. Frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūno Vytauto Kamblevičiaus teigimu, „tvarkiečių“ ir Juozaičio politinės idėjos sutampa. „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis sako nesuprantantis atskilusių bendražygių veiksmų.

„Dienos temoje“ šį vakarą, 21 val. – filosofas Arvydas Juozaitis.

Jungtinėje Karalystėje Mančesterio miesto prekybos centre užpuolikas peiliu sužalojo mažiausiai 5 žmones. Policija praneša, kad jis jau suimtas, o prekybos centras evakuotas. Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašas, kuriame policija elektros šoku sutramdo užpuoliką. Įvykį tiria kovos su terorizmu policija, tačiau ar ataka yra teroro, kol kas neskelbiama. Suimtas vyras įkopęs į penktą dešimtį.

Lenkijoje sekmadienį vyks rinkimai į Seimą, kuriuose beveik neabejojama, kad laimės dabartiniai valdantieji – „Teisės ir Teisingumo“ partija. Jaroslavo Kaczynskio politinė jėga parlamente šiuo metu turi absoliučią daugumą, tačiau apklausų duomenimis, gali ją ir prarasti.

Paskutinio su ginklu rankose žuvusio partizano Antano Kraujelio-Siaubūno palaikai bus palaidoti sostinės Antakalnio kapinių karininkų kvartale. Laidotuvių data ir šarvojimo vieta dar derinamos.

Sportas. Šį vakarą vyks 2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynės, kuriose – Lietuvos ir Ukrainos akistata.

Po begalės traumų, garsus šalies gimnastas Rokas Guščinas paskelbė pasitraukiantis iš didžiojo sporto.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau