Dešimt balų. Kodėl mokyklos virsta smurto zona?

Dešimt balų

2019.10.10 16:30

Dešimt balų. Kodėl mokyklos virsta smurto zona?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Į gaują Klaipėdoje susibūrę paaugliai terorizuoja ir mokinius, ir pedagogus, ir drausminti piktadarius bandančius tėvus. Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pastebi, girdi mokykloje ir jos prieigose smurtaujantys, mušantys ir reketuojantys mažamečius jaunuoliai puikiai išmano savo teises ir yra teisiškai išprusę. O štai vaikų negalintys apginti tėvai ir pedagogai tik skėsčioja rankomis. Bet tai nėra pavienis atvejis, panašios istorijos kartojasi nuolatos. Ir ne tik Klaipėdoje, o visoje šalyje.

Ką daryti? Kaip sutramdyti smurtautojus. Kur yra smurto šaknys? Ar smurtauti vaikai išmoksta mokyklose? Laidoje dalyvauja Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto profesorė dr. Brigita Kairienė ir Psichologijos instituto direktorius doc. dr. Antanas Valantinas. Laidą veda Jonė Kučinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.