Žinios. Nobelio taikos premija – pasienio konfliktą su Eritrėja sprendžiančiam Etiopijos premjerui Abiy Ahmedui

Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ nariai ir buvęs kandidatas į prezidentus, filosofas Arvydas Juozaitis vienija jėgas ir kurs naują partiją. Jos vadovu turėtų tapti pats Juozaitis, ji vadinsis taip, kaip jo judėjimas ir prezidento rinkimų šūkis „Lietuva yra čia“.

„Dienos temoje“ šį vakarą, 21 val. – filosofas Arvydas Juozaitis.

Šių metų Nobelio taikos premija skirta Etiopijos premjerui Abiy Ahmedui už jo nuopelnus siekiant taikos ir tarptautinio bendradarbiavimo ir už pastangas spręsti pasienio konfliktą su Eritrėja. Nobelio taikos komitetas pabrėžė, kad šis apdovanojimas Ahmedui yra ir skatinimas kovoti su žmogaus teisių pažeidimais bei smurtu.

Teismas kyšio priėmimu įtariamą Kauno ekonominės policijos pareigūną Donatą Karaluką leido suimti penkiolikai parų. Prokuroras prašė jį suimti 3 mėnesiams. Karalukas dirbo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos skyriaus viršininku, jis darbo vietoje sulaikytas trečiadienį.

Paskutinio su ginklu rankose žuvusio partizano Antano Kraujelio-Siaubūno palaikai bus palaidoti sostinės Antakalnio kapinių karininkų kvartale. Laidotuvių data ir šarvojimo vieta dar derinamos.

Lenkijoje sekmadienį vyks rinkimai į Seimą, kuriuose beveik neabejojama, kad laimės dabartiniai valdantieji – „Teisės ir Teisingumo“ partija. Jaroslavo Kaczynskio politinė jėga parlamente šiuo metu turi absoliučią daugumą, tačiau apklausų duomenimis, gali ją ir prarasti.

Anglų kalbos kursus užplūdo senjorai. Pedagogai sako, kad tiek norinčiųjų išmokti užsienio kalbos nebuvo nė vienais metais. Garbaus amžiaus gyventojai pripažįsta, kad vėl grįžti į mokyklos suolą juos paskatino svetur išvykę vaikai ir anūkai.

Šiauliuose prasideda tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Vienintelėje Lietuvos arenoje vykstančios tokios varžybos šiemet subūrė beveik 200 tituluotų Vidurio ir Rytų Europos raitelių, kurių svarbiausias tikslas – pasaulio taurės etapo didysis prizas ir olimpinėms žaidynėms kaupiami reitingo taškai.

Orai.

Sportas. Vėl žaidžiamos kitų metų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynės.

LRT Plius žiūrovams – salės futbolas: „Vytis“ – „Barcelona“.

Po begalės traumų, garsus šalies gimnastas Rokas Guščinas paskelbė pasitraukiantis iš didžiojo sporto.

Ved. Jovita Vitkauskė.