„Labas rytas, Lietuva“ II d. Gydytoja dietologė pabrėžia: nutukimas – ne tik estetinė, kosmetinė problema, bet ir liga

Šiandien minima pasaulinė nutukimo diena. Studijos svečiai – gydytoja dietologė Dalia Vaitkevičiūtė ir pilvo chirurgas Donatas Danys – teigia, kad lietuviai yra nutukusi tauta. Dietologė pabrėžia, jog tai yra liga, kai susikaupęs riebalinis audinys daro žalą mūsų organizmui, kurios priežastis dažniausiai yra per didelis gautas energijos kiekis iš maisto ir per mažas jos suvartojimas. Svečių teigimu, svarbiausia yra neužsiimti savarankiškomis dietomis ir laiku kreiptis į specialistus, kurie padės pasveikti ir su kitomis ligomis, kurios neatsiejamos nuo nutukimo.

Įdomybės iš pasaulio. Turistų pamėgstame Vietname – kavinės ant traukinių bėgių: turistai pamėgo šioje vietoje ant bėgių darytis asmenukes. Dėl saugumo traukinys stos stotelėse – seniau jis pravažiuodavo keleiviams pasitraukus.

Kino naujienos. Kaip ir kiekvieną penktadienį, į kino teatrus atvyksta premjeros: kokius filmus galėsime išvysti nuo šiandien? Vakar prasidėjo dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, šiais metais kviečiantis žaisti žaidimą MES/JIE – žiūrovų laukia 70 juostų. Taip pat pristatomi fantastinė veiksmo drama „Dvynys“ (rež. A. Lee), drama „Po vedybų“ (rež. B. Freundlich), komedija „Mažulė Džeksi“ (rež. S. Moore), romantinis filmas „Šokis svajonės ritmu 2“ (M. Damian), animacinis filmas „Šuniškas pokštas“ (rež. K. Johnson).

Latvių grupė „Very Cool People“. Lietuviams iš festivalių jau pažįstami latviai, grojantys džiazą, Vilniuje pirmą kartą rengia atskirą savo koncertą. „Labas rytas, Lietuva“ kviečia artimiau susipažinti su grupės nariais.

Festivalis „Permainų muzika“. 15-asis Klaipėdoje vykstantis muzikos festivalis kvietė išgirsti ir patirti šiuolaikinę muziką: klaipėdiečių klausos jautrumą žadino 8 koncertai ir maratonas, skirtas tarptautinei muzikos dienai, jų metu buvo galima išgirsti nuo kompozitoriaus E. Balsio iki amerikiečio Johno Adamso kūrinių. Kas yra šiuolaikinė muzika? Ar mes esame pasirengę ją išgirsti ir suprasti? To teiraujamės festivalio dalyvių ir organizatorių.

Šiandien startuoja naujas LRT mediatekos projektas „Lietuvos nerealieji“. Studijoje vieši laidos vedėja Gabija Matusaitė, pristatanti pirmąją projekto laidą, ir pasakojanti, kokių „nerealių“ talentų sulaukia projektas, ir kokie prizai laukia nugalėtojų. Galite „nerealiau“ – laukiame jūsų anketos LRT.lt/nerealieji iki pat sausio mėnesio.

Spaudos ir internetinių naujienų apžvalga su Modestu Naudžiumi.

Latvių grupės „Very Cool People“ muzikinis pasirodymas.

„Labas rytas, Lietuva“ komanda linki gražaus savaitgalio ir primena, jog jūsų lauks ir šeštadienio rytą nuo devynių.