Panorama. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis opozicijoje ieško paramos valdantiesiems

Už paramą siūlomi postai

Reaguodami į LRT Tyrimų skyriaus informaciją, kad Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursą laimėjusį Valdą Kaubrę su valdančiaisiais galbūt sieja bendros medžioklės, konservatoriai pasiaiškinti į Seimą pasikvietė aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį.

Kauno rajono savivaldybės taryba neeiliniame posėdyje vienbalsiai atmetė Kauno miesto tarybos siūlymą prie miesto prijungti 13 rajono seniūnijų. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ketina kreiptis į Vyriausybę dėl išsamios ekonominės ir socialinės analizės.

Po nepilnamečių smurto prieš mokinius Klaipėdoje, švietimo ministras Algirdas Monkevičius siūlo imtis veiksmų kovojant su smurtu šalies mokyklose. Ministro teigimu, reikėtų labiau užimti moksleivius po pamokų, derinti atsakingų institucijų darbą ir gerinti mokyklų apsaugą, samdant privačias apsaugos tarnybas.

Nusišalinus teisėjui, atidėtas sprendimas dėl Kauno policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos vadovo Donato Karaluko suėmimo, įtariamo nelegalaus verslo dengimu. Vilniaus apylinkės teismo teisėjas nurodė negalintis nagrinėti šio klausimo, nes įtariamojo advokatas yra jo kurso draugas, juos sieja geri ryšiai.

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis opozicijoje ieško paramos valdantiesiems, už ją siūlo postus. Štai Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, jog pasiūlyti Seimo vicepirmininko ir Europos reikalų komiteto pirmininko postai jo partijos nedomina. Prieš porą savaičių Karbauskiui neigiamai atsakė ir galimybe vadovauti Seimui viliota Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Mike'as Pompeo sako, kad Vašingtonas patraukdamas savo pajėgas iš Sirijos neuždegė žalios šviesos Turkijos karinei operacijai Sirijoje. Donaldas Trumpas kritikuojamas už tai, kad paliko amerikiečių sąjungininkus kurdus atvirus smūgiams iš Turkijos.

Po dviejų valandų diskusijų Anglijoje susitikę Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ir Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras sako matantys galimybę pasiekti susitarimą dėl „Brexito“. Pasak Airijos premjero, jį pasiekti įmanoma iki spalio 31-osios – numatytos „Brexito“ datos.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis surengė šešių valandų spaudos konferenciją–maratoną, per kurį atsakinėjo į žurnalistų klausimus. Populiariame maisto turguje Kijeve surengta spaudos konferencija yra pirmoji jo kaip prezidento.

Neatlaikiusi balsavimo dėl nepasitikėjimo parlamente žlugo Rumunijos ministrės pirmininkės Vioricos Dăncilos Vyriausybė.

Lietuvoje vieši Vokietijos gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer. Šiuo metu ji lanko Vokietijos karius Rukloje. Prezidentas Gitanas Nausėda po susitikimo su Vokietijos gynybos ministre sakė, kad abi šalys yra sąjungininkės ir bendramintės partnerės.

Seimas nusprendė uždrausti Lietuvos žemės gelmėse laidoti anglies dioksidą - klimato kaitą sukeliančias dujas, kurias daugiausia išmeta pramonės bei energetikos įmonės. Šiam sprendimui nepritarė Energetikos ministerija ir opozicija. Dėl viso Žemės gelmių įstatymo galutinai balsuoti ketinama kitą savaitę.

Po daugiau nei metus trukusių statybų, Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje veiklą pradeda Vokietijos automobilių dalių gamintoja „Continental“. Per 5 m. į gamyklą Kaune „Continental“ žada investuoti 95 mln. eurų ir sukurti tūkstantį darbo vietų. Šiuo metu įmonėje dirba 170 žmonių. Tai – didžiausia investicija per 20 metų į gamybos sektorių Lietuvoje.

Paaiškėjo, kam atiteko Nobelio literatūros premijos. 2018-ųjų premija skirta lenkų rašytojai ir aktyvistei Olgai Tokarczuk, o 2019-ųjų – austrų dramaturgui ir romanistui Peteriui Handke.

Valdovų rūmų muziejuje, Vilniuje, atidaryta istorinė paroda, skirta žymiausiai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, vėliau – ir vienai žymiausių Abiejų Tautų Respublikos didikų giminei – kunigaikščiams Radviloms.

Rytoj dokumentinių filmų festivalyje „Nepatogus kinas“ - lietuviško filmo premjera. Tai režisieriaus Vytauto Puidoko pasakojimas apie antrojo pasaulinio karo pabėgėlį iš Lietuvos, kunigą ir gydytoją Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį. Tai bendras Lietuvos ir Brazilijos filmas, kurtas penkerius metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau