Žinios. Nusišalinus teisėjui, atidėtas sprendimas dėl Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos vadovo Donato Karaluko

Reaguodami į LRT Tyrimų skyriaus informaciją, kad Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursą laimėjusį Valdą Kaubrę su valdančiaisiais galbūt sieja bendros medžioklės, konservatoriai pasiaiškinti į Seimą pasikvietė aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį.

Kauno rajono savivaldybės taryba neeiliniame posėdyje vienbalsiai atmetė Kauno miesto tarybos siūlymą prie miesto prijungti 13 rajono seniūnijų. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ketina kreiptis į Vyriausybę dėl išsamios ekonominės ir socialinės analizės.

Nusišalinus teisėjui, atidėtas sprendimas dėl Kauno policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos vadovo Donato Karaluko suėmimo, įtariamo nelegalaus verslo dengimu. Vilniaus apylinkės teismo teisėjas nurodė negalintis nagrinėti šio klausimo, nes įtariamojo advokatas yra jo kurso draugas, juos sieja geri ryšiai. Vakar darbo vietoje sulaikyto aukšto policijos pareigūno advokatas tikina, kad D. Karalukui pateikti įtarimai dėl vienos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos, bet kaltės jis nepripažįsta.

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis opozicijoje ieško paramos valdantiesiems, už ją siūlo postus. Štai Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, jog pasiūlyti Seimo vicepirmininko ir Europos reikalų komiteto pirmininko postai jo partijos nedomina. Prieš porą savaičių Karbauskiui neigiamai atsakė ir galimybe vadovauti Seimui viliota Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Mike'as Pompeo sako, kad Vašingtonas patraukdamas savo pajėgas iš Sirijos neuždegė žalios šviesos Turkijos karinei operacijai Sirijoje. Donaldas Trumpas kritikuojamas už tai, kad paliko amerikiečių sąjungininkus kurdus atvirus smūgiams iš Turkijos.

Paaiškėjo, kam atiteko Nobelio literatūros premijos. 2018-ųjų premija skirta lenkų rašytojai ir aktyvistei Olgai Tokarczuk, o 2019-ųjų – austrų dramaturgui ir romanistui Peteriui Handke. O. Tokarczuk premija įteikta „už vaizdingą pasakojimą, kuris su enciklopedine aistra atskleidžia ribas peržengiantį gyvenimą“. P. Handkei prestižinis apdovanojimas skirtas „už įtakingus veikalus, kurie su lingvistine išmone tyrinėja žmogaus patirties užkulisius ir savitumą“.