Žinios. Karbauskis pasiryžo: balsavimą dėl Pranckiečio atstatydinimo žada kitą ketvirtadienį

Reaguodami į LRT Tyrimų skyriaus informaciją, kad Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursą laimėjusį Valdą Kaubrę su valdančiaisiais galbūt sieja bendros medžioklės, konservatoriai pasiaiškinti į Seimą pasikvietė aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis balsavimą dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo žada kitą ketvirtadienį.

Kauno rajono savivaldybės taryba neeiliniame posėdyje vienbalsiai atmetė Kauno miesto tarybos siūlymą prie miesto prijungti 13 rajono seniūnijų.

Kauno ribų išplėtimui nepritaria ir dalis parlamentarų, teigdami, kad šie klausimai turi būti sprendžiami kompleksiškai, visos šalies mastu. 46 Seimo nariai kreipėsi į prezidentą, premjerą ir vidaus reikalų ministrę, ragindami pasipriešinti Kauno mero Visvaldo Matijošaičio sumanymui prisijungti dalį Kauno rajono teritorijų.

Palaikomąjį piketą prie savivaldybės surengusios Kauno rajono bendruomeninės organizacijos popietę atvyko piketuoti ir Vilniuje, prie Vidaus reikalų ministerijos. Ministrei jie atvežė įteikti daugiau kaip 10 tūkst. miesto plėtrai nepritariančių gyventojų parašų.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Mike'as Pompeo sako, kad Vašingtonas patraukdamas savo pajėgas iš Sirijos neuždegė žalios šviesos Turkijos karinei operacijai Sirijoje. Donaldas Trumpas kritikuojamas už tai, kad paliko amerikiečių sąjungininkus kurdus atvirus smūgiams iš Turkijos.

JAV prezidento posto siekiantis buvęs viceprezidentas Joe Bidenas pirmą kartą viešai paragino surengti apkaltą prezidentui D. Trumpui.

Lietuvoje vieši Vokietijos gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer. Šiuo metu ji lanko Vokietijos karius Rukloje. Prezidentas Gitanas Nausėda po susitikimo su Vokietijos gynybos ministre sakė, kad abi šalys yra sąjungininkės ir bendramintės partnerės.

Po daugiau nei metus trukusių statybų, Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje veiklą pradeda Vokietijos automobilių dalių gamintoja „Continental“. Per 5 m. į gamyklą Kaune „Continental“ žada investuoti 95 mln. eurų ir sukurti tūkstantį darbo vietų. Šiuo metu įmonėje dirba 170 žmonių. Tai – didžiausia investicija per 20 metų į gamybos sektorių Lietuvoje.

Sportas. Kauno „Vyčio“ salės futbolininkai UEFA Čempionų lygoje 2:4 pralaimėjo „Tiumenei“ ir nepateks į elitinį etapą.

Europos taurės turnyre Vilniaus „Rytas“ išvykoje 61:82 pralaimėjo Limožo CSP krepšininkams.

Velso rinktinė pateko į pasaulio regbio čempionato ketvirtfinalį.

Šanchajuje vykstančio „Masters“ serijos turnyro antrajame rate Novakas Djokovičius nugalėjo Denisą Šapovalovą.

Orai.