„Labas rytas, Lietuva“ II d. 13-ą kartą pasijusime nepatogiai: dokumentinių filmų festivalis kviečia permąstyti realybę

II-oji LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo nepatogaus pokalbio. Nepatogaus tik tariamai – pašnekesys iš tiesų yra džiugus, nes jau 13-ąjį kartą prasideda dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Renginio direktorius Gediminas Andriukaitis sako, kad šis festivalis aprėpia nelengvus, įdomius, aktualius žmogaus teisių ir politinius klausimus. „Tai yra kinas, kuris skatina permąstyti mus supančią realybę“, – sako jis. „Nepatogiame kine“, beje, netrūks ne tik kokybiškų kino juostų, bet ir susitikimų su jas kūrusiais režisieriais – tą žada festivalio Industrijos programos vadovė Virginija Vareikytė.

Po pokalbio – akims smagus vaizdo siužetas. Albukerkyje, Naujojoje Meksikoje, vyko naktinis oro balionų šou. Tai kasmetė orų balionų šventės tradicija, kurios metų šių transporto priemonių skrydis trunka visą naktį – oro balionai ant žemės nusileidžia jau prašvitus. Šiemet festivalyje 17 šalių atstovavo 500 dalyvių.

Toliau laidoje – pasakojimas apie stiklo karoliukų meistrę. Daiva Jusiūtė-Tarailienė jau vienuoliktus metus gamina karoliukus iš stiklo – jos eksperimentai prasidėjo nuo asmeninio poreikio, tačiau tai buvo tik pradžia ilgos pažinties su įnoringa ir nepasiduodančia medžiaga. Dabar kūrėja gamina dvejopus papuošalus: šiuolaikinius vienetinius rankų darbo karoliukus ir senovinių stiklo radinių kopijas – būtent pastarieji turi išskirtinę istoriją. Kokia ji?

Tęskime su muzika. Studijoje – gyvas Aistės Lasytės-Eye'stės La'see'tės pasirodymas. Po lengvos elektronikos dūžių – ir pokalbis su muzikante. Atlikėja prasitaria: netrukus pasirodys jo vinilinė plokštelė, kurios išleidimui ji ruošėsi metus. Leidinyje – autorinės dainininkės dainos, aktualios temos ir daug Eye'stės La'see'tės širdies. Beje, ar žinote, kad koncertuose atlikėja ne tik dainuos, bet ir šoks... „pole dance“?

Po muzikos – pokalbis apie Vilniaus istorinį centrą, kuris prieš 25 m. buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Šią gražią sukaktį bus galima paminėti savaitgalį vyksiančiuose renginiuose. Plačiau apie juos (ir ne tik juos) pasakoja LRT TELEVIZIJOS reporterės Gabrielės Kloniūnaitės kalbinamas Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros vadovas Gediminas Rutkauskas ir Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go VilniusInga Romanovskienė.

Laidai „Labas rytas, Lietuva“ besiridenant į pabaigą – trumpa spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi ir konkursas žiūrovams su Jovita Vitkauske. Laidą veda Ugnė Galadauskaitė.