„Labas rytas, Lietuva“ I d. Stiklo karoliukų kūrėja: senovėje šie karoliukai atstodavo pinigus

Spalio 10-oji, ketvirtadienis, „Labas rytas, Lietuva“ vedėjai sveikinasi dar vieną rudenišką rytą.

Šiandien minima košės diena.

Žinios su Jovita Vitkauske. Reaguojant į LRT tyrimą, kad Valdą Kaubrę su valdančiaisiais sieja bendros medžioklės ir kad jis galėjo būti neatsitiktinis kandidatas į Valstybinių miškų urėdijos vadovo postą, Seimo konservatoriai į Seimą pasiaiškinti kviečia aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis šiandien susitiks su Vokietijos gynybos ministre Annegret Kramp-Karrenbauer. Susitikime dėmesys bus skirtas dvišaliams susitarimams ir NATO priešakinio bataliono kovinės grupės Lietuvoje reikalams.

Kauno rajono savivaldybė neeiliniame posėdyje svarstys klausimą dėl Kauno miesto tarybos siūlymo prie miesto prijungti 13 rajono seniūnijų, vėliau žada atvykti piketuoti į Vilnių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius inicijuoja susitikimą, kuriame bus tariamasi, kaip būtų galima labiau apsaugoti vaikus mokyklose ir jų prieigose bei stiprinti smurto ir patyčių prevenciją.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba šiandien rengia skubų posėdį dėl Turkijos karinės operacijos šiaurės Sirijoje. Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) svarsto įvesti sankcijas Turkijai.

Spaudos apžvalga. Modestas Naudžius apžvelgia aktualiausias šiandienos publikacijas – šiandien jų antraštės itin skambios. LRT.lt potale šįryt: „Kaip žinojimas gali „įvaryti“ vėžį ir kodėl ne visi nori žinoti, kokiomis ligomis sirgs ateityje“.

Stiklo karoliukų meistrė. Daiva Jusiūtė-Tarailienė jau vienuoliktus metus gamina karoliukus iš stiklo – jos eksperimentai prasidėjo nuo asmeninio poreikio, tačiau tai buvo tik pradžia ilgos pažinties su įnoringa ir nepasiduodančia medžiaga. Dabar kūrėja gamina dvejopus papuošalus: šiuolaikinius vienetinius rankų darbo karoliukus ir senovinių stiklo radinių kopijas – būtent pastarieji turi išskirtinę istoriją. Kokia yra stiklo karoliukų istorija?

Įdomybės iš pasaulio. Kasmetinė oro balionų šventėje Albukerkyje, Naujojoje Meksikoje – naktinis oro balionų šou. Festivalio, kuriame šiemet dalyvavo 500 dalyvių iš 17 šalių, metu oro balionų skrydis trunka visą naktį – jie nusileidžia ant žemės tik prašvitus.

Rubrika „Jaukūs namai“ – namų dekoravimas audiniais. Jei pabodo seni baldai, jų nebūtina keisti – vienas iš būdų juos atnaujinti yra dekoravimas audiniais. Šį būdą pristato antrinio dizaino dirbtuvių įkūrėja Roberta Gabalaitė: jos teigimu, dekoravimas audiniais yra tarsi žaidimas.

Rubrika „Kalendorius“. Ką žinote apie Neptūną: kiek ir kokių palydovų jis turi?

Orų prognozės. Kartu su lietumi ateina ir šiluma – kasdien prisidės po laipsnį. Kokie temperatūros rekordai užfiksuoti šią dieną? Artimiausiomis dienomis sulauksime ne rekordinių, bet bobų vasarą primenančių orų – temperatūros stulpelis pakils net iki 18 laipsnių.

Įdomybės iš pasaulio. Pingvinas perplaukė Tasmanijos jūrą – jis įveikė 2500 kilometrus, atstumą nuo Naujosios Zelandijos iki Australijos. Išsekusį gyvūną rado ir priglaudė Melburno zoologai, po gydymo paukštis paleistas atgal į laisvę.

Pokalbis paie kredito reitingą. Studijoje besisvečiuojantis „Creditinfo Lietuva “ generalinis direktorius Linas Čereška teigia, kad lietuviai mėgsta skolintis – skolinantis labai svarbu, kad kredito istorija būtų kuo geresnė. Šiandien – kredito dieną – savo kredito reitingą galima sužinoti nemokamai. Kas yra šis reitingas? Kaip jį pakoreguoti? Kam tai reikalinga?

Rubrikoje „Premjera!“ – atlikėjas Jurgis Brūzga ir režisierius Georgij Ovčinikov, pristatantys naują dainą „Daugiau tavęs“ ir muzikinį klipą. Atlikėjo teigimu, ši daina kitokia, nei ankstesnės, prie kurių jau pripratę klausytojai – joje sudėtos gilesnės vidinės patirtys. Kaip dainą sustiprina vaizdo klipas?

Dar viena spaudos apžvalga ir socialinių tinklų naujienos. I-osios dalies pabaiga. Ved. Ugnė Siparė.