Žinios. Turkija pradėjo puolimą Sirijoje: kurdai mobilizuoja civilius ir teigia kovosiantys iki galo

BNS duomenimis, dėl korupcijos sulaikytas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas. Policijos departamento teigimu, jis ir kitas buvęs vieno iš Kauno policijos padalinių vadovas sulaikytas kartu su asmenimis, kurie kelerius metus organizavo nelegalaus alkoholio verslą bei prekybą vogtomis automobilių detalėmis.

Seimo konservatoriai į Seimą pasiaiškinti kviečia aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį dėl įtarimų, kad Valdas Kaubrė galėjo būti neatsitiktinis kandidatas į Valstybinių miškų urėdijos vadovo postą. LRT Tyrimų publikacijoje teigiama, kad Kaubrę su valdančiaisiais sieja bendros medžioklės.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad balsuotų už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio kandidatūrą į Seimo pirmininkus. Apie tai, kad R. Karbauskis galėtų kandidatuoti į Seimo pirmininkus LRT laidoje „LRT forumas“ užsiminė Seimo vicepirmininkė konservatorė Irena Degutienė, esą Tėvynės sąjunga svarstytų R. Karbauskio kandidatūrą į parlamento pirmininkus.

Prezidentas Gitanas Nausėda sušaukė Valstybės gynimo tarybos posėdį, tačiau klausimai buvo įslaptinti. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ryte Seime pristatė galimą Lietuvos karių siuntimą į Siriją dalyvauti operacijoje „Įgimtas ryžtas“ prieš grupuotę „Islamo valstybė“, tačiau prieš tarybos posėdį patikino, kad tai nebus pastarosios pokalbių tema.

Turkijos prezidentas skelbia, kad šalis pradėjo karinę operaciją Sirijoje. Pranešama apie valstybių pasienyje aidinčius sprogimus ir Turkijos artilerijos bei naikintuvų smūgius. Ankara dar anksčiau skelbė, kad kurdų pajėgos kitoje sienos pusėje gali trauktis, kitu atveju, bus sustabdytos. Kurdų administracija Šiaurės Rytų Sirijoje skelbia mobilizaciją ir kviečia prie regiono gynybos jungtis civilius.

Mažiausiai du žmonės žuvo, dar du sužeisti per šaudynes Vokietijos Halės mieste. Šalies dienraščiai skelbia, kad šaudynės įvyko prie sinagogos. Liudininkų ir vietos žiniasklaidos teigimu, šaulys vilkėjo kariškais drabužiais, turėjo keletą ginklų.

Nors britų žiniasklaida skelbė, kad Europos Sąjunga gali sutikti su Jungtinės Karalystės siūlymais dėl „Brexito“, Briuselis išlieka skeptiškas. Europos Komisijos pareigūnai tvirtina, kad britų pateikti sprendimai yra nepatenkinami. Londonui ir Briuseliui svaidantis kaltinimais dėl aklavietės, derybininkai ieško išeičių.

Valdantieji atsitraukė – LRT valdybos idėjos atsisako. Vietoj to siūlo stiprinti LRT tarybą ir prie jos steigti komitetus. Ekspertų teigimu, taryba jau dabar atlieka ir valdymo, ir priežiūros funkciją. Anot Kultūros komiteto pirmininko R. Karbauskio, taip taryba gaus daugiau funkcijų ir atsakomybės. Su pasiūlymu sutinka ir LRT taryba. Jos narių teigimu, taryba jau dabar veikia taip, kaip siūloma apibrėžti įstatymu.

Lietuva ketina ir toliau aktyviai teikti paramą nuo karo nukentėjusiems Ukrainos žmonėms, sakė prezidentas G. Nausėda ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius po susitikimo su Lietuvoje gydomais Ukrainos kariais ir Dniepropetrovsko srities delegacija. Ukrainiečiai domisi mūsų šalies patirtimi steigiant psichologinės socialinės reabilitacijos centrus, nes tokių kaip Druskininkuose, pasak medikų, labai trūksta.

Nobelio premijos laureatais už pasiekimus chemijos srityje paskelbti amerikietis Johnas B. Goodenoughas, M. Stanley Whittinghamas ir Akira Yoshino. Apdovanojimas jiems skirtas už ličio jonų baterijų sukūrimą.

Pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų Vilniuje ant Tauro kalno stovėję Profsąjungų rūmai. Planuojama, kad jų nebeliks iki metų pabaigos.

Sportas. Kauno Vyčio salės futbolininkai šį vakarą Jonavoje žais antrąsias UEFA Čempionų lygos pagrindinio turnyro rungtynes. Kauniečiai susitiks su Tiumenės klubu iš Rusijos.

Kinijos reakcijos dėl NBA.

Pasaulio regbio čempionate sužaistos dar trejos rungtynės.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.