„Laba diena, Lietuva“. Lietuviai juodai dienai ir pensijai atsideda mažiausiai iš Baltijos šalių

Žinios su Jovita Vitkauske. LRT Tyrimų skyriaus publikacija: konkursą dėl Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursą laimėjęs Valdas Kaubrė turi glaudžių ryšių su valdančiaisiais – juos sieja bendros medžioklės. Dėl šio tyrimo opozicija rytoj į Seimą pasiaiškinti kviečia aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį.

Dėl korupcijos sulaikytas vienas iš dabartinių Kauno ekonominės policijos vadovų, BNS žiniomis, tai – Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas.

Trečioji Nobelio premijų teikimų diena: už ličio jonų baterijų sukūrimą apdovanoti amerikietis Johnas B. Goodenoughas, M. Stanley Whittinghamas ir Akira Yoshino.

LRT Tyrimų skyrius: Indrės Makaraitytės atliktas tyrimas rodo, kad medžiotojų būreliai veda į įtakingus postus. Išnagrinėjus 2018 m. vykusių medžioklių lapus, akivaizdu, jog Valstybinių miškų urėdijos vadovo postą neseniai užėmęs Valdas Kaubrė medžiojo su valdininkais, politikais ir vienu įtakingiausiu iš jų – dabartiniu Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu. Kokie dar svarbūs susitarimai vyksta medžioklės metu?

Griūva Profsąjungų rūmų pastatas. Daugiau nei 50 metų stovėję rūmai turi būti nugriauti iki metų pabaigos. Povilo Poderskio teigimu, nesklandumų buvo dėl nuomotojų, kurie buvo įsikūrę pastato patalpose, tačiau situacija buvo suvaldyta. Vietoje rūmų iškils Nacionalinė koncertų salė.

V. Putinas atšventė savo gimtadienį – kokias dovanas padovanojo sau? Rusijoje paaiškėjo, jog Aleksejaus Navalno kovos su korupcija fondas, padėjęs sutaupyti Rusijos valstybei milijonus, atskleidęs korupcijos skandalus, yra prilyginamas užsienio agentams. Kodėl fondas, niekada negavęs jokių užsienio investicijų, yra laikomas agentu? Taip pat, kaip fotosesija taigoje susijusi su statistiniu Rusijos piliečiu, kuris balsuoja už Putiną? Kokia yra Rusijos prezidento alga ir santaupos? Apie tai pasakoja LRT užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Opozicijos akcijos Rusijoje: Kremliaus kritikai sako nenurimsiantys. Teigiama, jog Kremliaus režimas būtent tokių pilietinių nepaklusnumo akcijų paniškai baiminasi, net ir po masinių susidorojimų su mitinguotojais. Ruošiamasi milžiniškiems mitingams, streikams, kitoms radikalioms akcijoms visoje Rusijoje. Šalies laukia didžiuliai sukrėtimai – neatmetamas kruvinas perversmo scenarijus. Apie tai – Mindaugo Sėjūno reportažas.

Atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad lietuviai taupo, atsideda juodai dienai ar pensijai dvigubai mažiau nei latviai ar estai. Šį tyrimą atlikusi Aistė Paliukaitė, „Luminor investicijų valdymo“ pensijų produkto vadovė, teigia, kad tai gali būti susiję su anksčiau įsitvirtinusiomis pensijų pakopomis kitose Baltijos šalyse, tačiau nepaisant to, iš šių šalių didžiausią pinigų dalį iš karto suvartoja būtent lietuviai. Kokios to priežastys?

Lietuvos geležinkeliai“ prašo pratęsti išimtį parengti traukinius ir peronus neįgaliesiems. Kokios nuomonės apie tai laikosi Henrika Varnienė, Lietuvos neįgaliųjų forumo direktorė? Ar dvylikos metų, prieš kuriuos buvo patvirtintas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas, įpareigojantis pritaikyti aplinką neįgaliesiems, buvo per mažai? Ką į tai gali atsakyti susisiekimo ministras?

Kauno centrinio pašto ateitis. „Lietuvos paštui“ nusprendus parduoti pastatą, pastarasis Laisvės alėjoje laukia savo naujo šeimininko. Iniciatyvinė grupė „Paštininkai“ šiandien, Pasaulinę pašto dieną, miestiečiams pristatys kūrybinėse dirbtuvėse parengtus pasiūlymus, kokia kita veikla galėtų vykti pastate, kuris yra vienas vertingiausių Kaune. Jūratės Anilionytės reportažas iš Kauno.

Regėjimo sutrikimai: ar pakankamai rūpinamės savo akimis? Atlikus apklausą paaiškėjo, kad kas antras Lietuvos gyventojas turi problemų su akimis – artimiausiais dešimtmečiais šie skaičiai tik didės, teigia optometrininkė Božena Kuftin. Nuo ko pavargsta akys? Kaip kuo geriau jomis pasirūpinti?

Retų leidinių paroda. Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pradeda švęsti savo 100-ąjį gimtadienį, šia proga bibliotekoje atidaryta unikali retų leidinių paroda – po ją dairosi reporterė Monika Petrulienė. Apie parodą pasakoja bibliotekos retų knygų ir rankraščių skyriaus vadovė Viktorija Vaitkevičiūtė-Verbickaitė: kokios vertingiausios ir reikšmingiausios bibliotekos knygos?

Moliūgų derlius. Lietuvoje populiarėja moliūgai – jų receptais šeimininkės dalinasi vis dažniau ir dažniau. Viena jų – Panevėžio rajono gyventoja, kuri yra tikra moliūgų žinovė. Moteris ne tik užsienyje domisi jų auginimu, bet augina pati ir patarimų negaili, kaip ši daržovė gali padėti įveikti ligas.

Socialinių tinklų naujienos. Jas apžvelgia Karolina Panto.